Czy te budynki znajdą w końcu nabywców?

Mimo że od kilku lat miasto stara się znaleźć nabywców kilku nieruchomości, to wysiłek idzie na marne.

Przedstawiciele urzędu miejskiego już wiele razy przedstawiali ofertę inwestycyjną Gliwic na różnych targach. Wiele terenów i obiektów znajduje nabywców, jednak z kilkoma miasto ma problem. Powstały nawet filmy promujące np. budynek byłej dyrekcji Huty Gliwice czy Hotel Leśny. Ten pierwszy składa się z dwóch części: wyższej – trzykondygnacyjnej przyległej do ulicy Mitręgi i niższej – dwukondygnacyjnej przy ulicy Piwnej. To ścisłe centrum Gliwic – miejsce, które mogłoby się wydawać idealne. No właśnie – mogłoby się wydawać.

Działki przy budynku o całkowitej powierzchni 0,2506 ha będą sprzedawane i zagospodarowywane łącznie. Stanowią one własność Skarbu Państwa, a przedmiotem sprzedaży jest prawo wieczystego użytkowania gruntu, wraz z prawem własności budynku po byłej Hucie Gliwice. Nieruchomości przeznaczone są pod usługi różne, w tym obiekty biurowe i administracyjne.

Tak budynek prezentuje się na wizualizacji przygotowanej przez miasto.
Budynek byłej dyrekcji Huty Gliwice

Kolejny obiekt, z którego sprzedażą miasto ma problem to Hotel Leśny.

Działki o łącznej powierzchni 4,8100 ha zlokalizowane są w odległości 5 km od centrum handlowo-administracyjnego Gliwic oraz w odległości 9 km od największego węzła autostradowego w Polsce. Na ich terenie znajduje się budynek hotelowo-gastronomiczy o kubaturze 14 442 m3 i powierzchni 3074 m2. Budynek posiada 35 pokoi noclegowych, restaurację, kawiarnię, salę konferencyjną i byłą kręgielnię. Utwardzenie terenu stanowią drogi dojazdowe, chodniki i parking o łącznej powierzchni 8 250 m2.

Nieruchomości znajdują się na obrzeżach kompleksu, w skład którego wchodzą otwarte baseny kąpielowe oraz nowo wybudowany basen o wymiarach olimpijskich. Obiekty hotelowe oraz tereny przyległe objęte są ochroną konserwatorską.

Tak Hotel Leśny wygląda na wizualizacji przygotowanej przez miasto.
Hotel Leśny Gliwice

W trzecim obiekcie przez wiele lat działała dyskoteka Bravo. Zameczek Leśny przy ul. Chorzowskiej niegdyś był jednym z ulubionych miejsc wielu gliwiczan.

Kompleks nieruchomości, na który składa się kilka działek oraz budynków po podziale wynosić będzie ok. 5 ha. Na podstawie Uchwały Rady Miejskiej tereny te mogą zostać przeznaczone pod budowę kasyna. Przedmiotowy kompleks przeznaczony został do oddania w użytkowanie wieczyste z przeniesieniem prawa własności zabudowań.

Dawne Disco Bravo

Czy miasto w końcu znajdzie nabywców wspomnianych obiektów? Czas pokaże. Jednak warto zaznaczyć, że każdy z obiektów wymaga sporych nakładów finansowych. Pieniądze na zakup nieruchomości to tylko kropla w morzu potrzeb.

(łf / fot&wiz. UM Gliwice)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca PKM
kierowca PKM
10 lat temu

Rudery w które będzie trzeba wpakować pięć razy tyle ile kosztują.

cliper
cliper
10 lat temu
Reply to  kierowca PKM

PAN SZANOWNY KTORY PODPISUJE SIE KIER.PKM–OD PEWNEGO CZASU OBSERWUJE TE WPISY–WIDAC BRAK W TYM ZNAJOMOSCI TEMATYKI I EDU….

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

miasto już dawno powinno wyremontować hutę i tam zrobić np wydział UM a na tych działkach wokół parkingi bo przeciez tego centrum handlowego i tak nie bedzie

cliper
cliper
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

SPOKO SPOKO—-NIC WIELKIEGO-BEDZIE DTŚ BEDA NABYWCY I TO ZA WIELOKROC WARTOŚCI….

andrzej
andrzej
10 lat temu

Dlaczego chcą sprzedac hotel? nie można go rozreklamować i mieć dochodów z niego? przecież na olimpijczyka przyjeżdżają międzynarodowi goscie na zawody wiec gdzieś muszą nocować a ta lokalizacja wydaje się idealna.

realista
realista
10 lat temu

Hotel objety przez konserwatora jak zniszczyli powojenny obiekt..Ktos se niezle jaja robi.

natala
natala
10 lat temu

Nie wiem czy kiedyś to sprzedadzą naprawde bedzie cieżko i napewno to wyburzą

albinos
albinos
10 lat temu

mam propozycję aby w hucie zrobic coś fajnego coś reprezentacyjnego w końcu gliwice mają tyle kasy że stać nas na coś co będzie słynne a budynek jest fajny. nie wiem co to mogło by być ale np muzeum hutnictwa i górnictwa bo w końcu w gliwicach było (i jest) sporo hut i kopalń

cliper
cliper
10 lat temu
Reply to  albinos

MUZEUM….ALE TO NIE KOMERCYJNE!ALE…JEST UWAGA ZE GLIWICE TAKIE BOGATE…A TU TYLE HALLO O PODIUM ZE NAS NIE STAC?!!!ALBO ALBO….

Anonimowo
Anonimowo
10 lat temu

fajne lofty tam zrobić w dyrekcji

cliper
cliper
10 lat temu
Reply to  Anonimowo

MIALES OKAZJE OBEJZEC TO MIEJSCE?WYRAZAJ OPINIE KIEDY WIESZ O CO CHODZI..BRAK ZNAJOMOSCI TEMATYKI POWODUJE ZE TEXT STAJE SIE GLUPAWY…

lol
lol
10 lat temu

a co ze szkoła przy Bony z tego co kojarze??

cliper
cliper
10 lat temu
Reply to  lol

szkoła ta jest wlasnoscia siostr…bla bla bla…i nic nie zrobisz…choc to przepiekny budynek i kawalek mojej histori..

kszyh0
kszyh0
10 lat temu

Może wzięliby się po prostu do roboty? Bravo było tak kultowym i nowoczesnym obiektem, że przyciągało masę ludzi tylko potrzeba, aby ktoś się zajął tym miejscem!

cliper
cliper
10 lat temu
Reply to  kszyh0

kultowa mordownia….lali po ryju ile wlezie a gliny łapały gówniarzy i wlekli ich za miasto żeby da im lanie albo inne niespodzianki….

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI