r e k l a m a

spot_imgspot_img

Diecezja gliwicka ma nowego biskupa

Jan Kopiec, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji opolskiej został mianowany przez papieża Benedykta XVI ordynariuszem gliwickim.

Zastąpi na tym urzędzie bp. Jana Wieczorka, który złożył rezygnację z posługi i odchodzi na emeryturę. Nowy ordynariusz ma 64 lata, dobrze zna diecezję gliwicką.

Bp Kopiec urodził się w Zabrzu i przez kilka lat był kapłanem w tamtejszych parafiach.

W Episkopacie Polski jest członkiem Rady Naukowej KEP, Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturalnego, Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec, Zespołu ds. Sanktuariów Konferencji Episkopatu Polski oraz delegatem KEP ds. Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych.

Zobacz też: Honorowy Obywatel Biskup Jan Wieczorek

(fot. diecezja.opole.pl)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szombierzanin
szombierzanin
12 lat temu

Ks.Biskup Jan KOPIEC urodził się w Zabrzu ale pochodzi z Bytomia Szombierek do czasu wstąpienia do seminarium i przyjęcia święceń kapłańskich mieszkał z Rodzicami w Szombierkach ,gdzie w kościele p.w.Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawił Mszę Prymicyjną .Dlaczego podają media Zabrze jako ks. Biskupa miejsce zamieszkania , powtarzam to jest miejsce urodzenia nie pobytu ,to zasadnicza różnica /jeden rodzi się w domu ,drugi w szpitalu /,my Szombierzanie jesteśmy dumni ,że tak wspaniały Kapłan i przede wszystkim Człowiek jest naszym Ziomkiem

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI