Diecezja gliwicka ma nowego biskupa

Jan Kopiec, dotychczasowy biskup pomocniczy diecezji opolskiej został mianowany przez papieża Benedykta XVI ordynariuszem gliwickim.

Zastąpi na tym urzędzie bp. Jana Wieczorka, który złożył rezygnację z posługi i odchodzi na emeryturę. Nowy ordynariusz ma 64 lata, dobrze zna diecezję gliwicką.

Bp Kopiec urodził się w Zabrzu i przez kilka lat był kapłanem w tamtejszych parafiach.

W Episkopacie Polski jest członkiem Rady Naukowej KEP, Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturalnego, Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec, Zespołu ds. Sanktuariów Konferencji Episkopatu Polski oraz delegatem KEP ds. Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych.

Zobacz też: Honorowy Obywatel Biskup Jan Wieczorek

(fot. diecezja.opole.pl)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szombierzanin
szombierzanin
11 lat temu

Ks.Biskup Jan KOPIEC urodził się w Zabrzu ale pochodzi z Bytomia Szombierek do czasu wstąpienia do seminarium i przyjęcia święceń kapłańskich mieszkał z Rodzicami w Szombierkach ,gdzie w kościele p.w.Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawił Mszę Prymicyjną .Dlaczego podają media Zabrze jako ks. Biskupa miejsce zamieszkania , powtarzam to jest miejsce urodzenia nie pobytu ,to zasadnicza różnica /jeden rodzi się w domu ,drugi w szpitalu /,my Szombierzanie jesteśmy dumni ,że tak wspaniały Kapłan i przede wszystkim Człowiek jest naszym Ziomkiem

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI