r e k l a m a
spot_imgspot_img

Drogowcy zaskoczyli zimę. Czekają w pogotowiu

Śniegu nie ma i na razie nie zapowiada się, żeby spadł.

Mimo to Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach już dziś deklaruje gotowość do akcji Zima. Przypomnijmy, że Gliwice są podzielone na 9 dużych rejonów odśnieżania. Kto jest zobowiązany do usuwania śniegu zalegającego na ulicach i chodnikach naszego miasta? Trzy przedsiębiorstwa – dwa z Bytomia i jedno z Gliwic.

Firmy odpowiedzialne za odśnieżanie to: Zakład Usługowy „KONSERWACJA TERENÓW ZIELONYCH” z Bytomia, bytomska spółka EKOŚRODOWISKO oraz FHPU ANKA z Gliwic. W sumie odśnieżane jest 400 km jezdni i 27 km ciągów pieszych. Szczegółowy wykaz ulic wchodzących w skład poszczególnych rejonów można znaleźć na stronie internetowej www.zdm.gliwice.pl w dziale „Akcja Zima”.

Mieszkańcy Gliwic przez całą dobę mogą zgłaszać wszelkie postulaty i uwagi na temat akcji „Zima” do dyspozytora Centrum Ratownictwa Gliwice, tel. 32/231-98-76. W ZDM kwestie odśnieżania koordynuje Aleksander Foit (tel. 667-096-222). Zastępuje go Iwona Piszcz (tel. 607-584-607).

Warto wiedzieć, że odśnieżaniem tras A1 i A4 w obrębie Gliwic i zjazdów autostradowych zajmuje się Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

– Należy też pamiętać, że niektóre drogi w mieście znajdują się w gestii spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych i to one odpowiedzialne są za odśnieżanie swoich terenów – przypomina Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy ZDM. Natomiast usuwanie śniegu z chodników przy prywatnych posesjach należy do obowiązków właścicieli tych nieruchomości. Nie jest to powinność zarządcy dróg publicznych! Tę kwestię wyraźnie reguluje obowiązujące w naszym kraju ustawodawstwo.

(UM Gliwice)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
12 lat temu

Sądzę, że to zima zaskoczyła drogowców i nie przyszła ;D Ale przynajmniej wszyscy są przygotowani 😀

takaprawda
takaprawda
12 lat temu

Chuck Norris i tak zaskoczy drogowców.

skorpionica
skorpionica
12 lat temu

Dziś spadł śnieg a drogowców niestety jak zwykle brak na drogach.Samo życie i ślizgawka

Facet
Facet
12 lat temu
Reply to  skorpionica

Idiota. Wszędzie jest ich pełno. Dobrą robotę odwalają.

tomi
tomi
12 lat temu

powiem tak prawda jest taka ze itak KIEROWNICTWO FIRM ODSNIEZAJACYCH walą w ****** sorki powiem szczeze jezdziłem 8 lat pługiem na wioskach w najgorszych warunkach bo drogi polne bez zabudowan . kierownik S********** Z FIRMY REMONDIS KAZAŁ OSZCZEDZAC SÓL ,HEH SÓL? OSZUKUJA LUDZI KAZA PIASKIEM SYPAC I TEZ DLATEGO DROGI WYGLADAJA TAK JAK WYGLADAJA FIRMA KASE TRZEPIE NA OSZCZEDNOSCIACH , A JAK COS SIE STANIE KTO ZBIERA *********** ???? KIEROWCA BO SPAŁ . JAK „CRG” CENTRUM RAT GLIW DZWONI DO NICH TO SCIEMY WALA ZE PŁUG DOP TAM BYŁ. FIRME REMONDIS JAK I INNE POWINNO SIE WZIASC SZCZEGÓŁOWO POD LUPE.… Czytaj więcej »

JA
JA
12 lat temu

ONI WOG oszukuja nawet na „segregowaniu” smieci kazde pojemniki segregacyjne gdzie ttrafiaja ???/ do jednej smieciary i na wysyp . z uni kase dostaja na recycling a poprostu 80% segregacji trafia na smietnik WIEM CO PISZE….

JA
JA
12 lat temu

MOJA RADA DLA URZEDASÓW powinniscie w pługach gpsy pozakładac i kamery i nim wypłacicie przegladac nagrania a 90% kasy zaoszczedzicie

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI