Akademicka zamknięta od listopada. Dunikowskiego jednokierunkowa

Rozstrzygnięto przetarg.

Gliwicki PRUiM zajmie się przebudową i modernizacją sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach w sąsiedztwie ulicy Akademickiej. Przygotuje też ulice do nowej organizacji ruchu. PRUiM był jedynym oferentem w przetargu na realizację tego zadania ogłoszonym przez Zarząd Dróg Miejskich. Koszt inwestycji to prawie 3 mln zł.

Już od listopada ulica Akademicka na odcinku od skrzyżowania z ul. Wrocławską do skrzyżowania z ul. Skłodowskiej -Curie zostanie zamknięta dla ruchu. Zmiana charakteru ulicy Akademickiej z ulicy w deptak pociąga za sobą zmiany w organizacji ruchu na sąsiednich skrzyżowaniach.

Najwięcej zmieni się na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Łużyckiej i Dunikowskiego. Ulica Dunikowskiego stanie się ulicą jednokierunkową. Ruch będzie się odbywał w stronę ulicy Wrocławskiej.

Z dwóch pasów ruchu będzie można jechać na wprost – w ul. Łużycką oraz w lewo – we Wrocławską. Na skrzyżowaniu pojawi się całkowicie nowa sygnalizacja świetlna.

Zmiany w organizacji ruchu przewidziano również na ulicy Wrocławskiej. Szerokość pasów ruchu zostanie zmniejszona i wprowadzony zostanie dodatkowy pas – postojowy. Trzeci pas ruchu zaplanowano także na ulicy Łużyckiej.

Na 2 skrzyżowaniach zaplanowano modernizację sygnalizacji świetlnej. Dotyczy to ulic: Nowy Świat – Pszczyńska – Mikołowska oraz Wrocławska – Akademicka – Strzody.

Mimo iż ulica Akademicka stanie się deptakiem, to nadal na odcinku Wrocławska – Kaszubska będą mogły nią jeździć pojazdy uprzywilejowane. W tym wozy Straży Pożarnej, która nadal będzie funkcjonować w dotychczasowej siedzibie.

Aby umożliwić im bezproblemowy wyjazd na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej, Akademickiej i Strzody do sygnalizacji zamontowany zostanie specjalny sterownik, połączony bezpośrednio ze stanowiskiem dyspozytora Straży Pożarnej. Pozwoli on na zmianę programów w czasie wyjazdu strażaków na akcję.

Na skrzyżowaniach w ciągu ulic Wrocławska – Nowy Świat, Rybnickiej oraz Strzody – Wyszyńskiego działanie sygnalizacji świetlnej zostanie skoordynowane.

Jak informuje ZDM umowa z wykonawcą może zostać podpisana już za tydzień. Zakończenie prac zaplanowano na 31 października. – Termin jest wprawdzie krótki ale całkowicie realny – informuje Zarząd Dróg Miejskich.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przetargowiec
przetargowiec
12 lat temu

jak to jeden oferent i wygrał przetarg? przecież muszą byc co najmniej dwie złożone oferty.

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

dunikowskiego jednokierunkowa? kto na to wpadł? przeciez to idiotyzm!

glwcn4e
glwcn4e
12 lat temu

macie szczescie, ze na wasze forum nie zaglada niejaki heli0 😀

Jacek
Jacek
12 lat temu

Ale zaczną już modernizowac dzielnicę akademicką? Czy to tylko zamknięcie dla zamknięcia?

Nick
Nick
12 lat temu
Reply to  Jacek

Nie , to zamknięcie dla zamknięcia …

kierowca PKM
kierowca PKM
12 lat temu

Jeżeli Dunikowskiego ma byc jednokierunkowa to raczej w drugą stronę!

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu

” PRUiM był jedynym oferentem w przetargu na realizację tego zadania ogłoszonym przez Zarząd Dróg Miejskich.”

…widać że firmy już się nauczyły że w Gliwicach jest jedyna słuszna firma od przebudów (no przepraszam, jest jeszcze ZIB Szostak/Duda) więc szkoda czasu na przygotowanie ofert bo wiadomo kto wygra.
Aż dziw bierze że Gliwickim magistratem jeszcze nie zainteresowała się ABW, NIK lub prokuratura.
BTW: jak patrzę na te gęby ze zdjęcia w tym artykule, to zupełnie mnie nie dziwi że każda inwestycja miejska to fuszerka.

kierowca
kierowca
12 lat temu

„…będą mogły nią jeździć pojazdy uprzywilejowane” czyli pan rektor i sekretarki nadal będą mogli jeździć, a reszta ludzi niech stoi w korkach. Czemu mnie to nie dziwi?

Asia
Asia
12 lat temu
Reply to  kierowca

Chciałam uświadomic studentow ze parkingi dla pracowników Politechniki Śląskiej są płatne 240 zł za rok 😛 czyli przygotujcie się na to ze zajmiemy wam wszytkie wolne miejsca. Nie dla płacenia za parking pod miejsce pracy

kierowca
kierowca
12 lat temu
Reply to  Asia

@Asia: Nie jestem studentem, ani pracownikiem Polibudy. Jestem kierowcą który z tej drogi korzysta aby do jechać do domu. Irytuje mnie, że dla zwykłych użytkowników droga będzie zamknięta, ale jak ktoś jest znajomym Rektora, to dostanie pozwolenie i będzie mógł jeździć jak dawniej. Albo zamykamy dla wszystkich, albo dla nikogo. Rozumiem, że nadal są równi i równiejsi?

tak sobie
tak sobie
12 lat temu
Reply to  kierowca

nie nadal ale znowu

kierowca
kierowca
12 lat temu

Tylko czekać, aż ktoś wpadnie na pomysł by jeszcze zamknąć Łyżycką. Przecież tam są akademiki i tamtędy też chodzą studenci. Nic mnie już nie zdziwi :/

Sprzeciw
Sprzeciw
12 lat temu

Nie – dla zamknięcia Akademickiej!!!!

Nick
Nick
12 lat temu

NAJPIERW ZAPEWNIA SIĘ ODPOWIEDNIO DUŻE DARMOWE PARKINGI, A DOPIERO POTEM ZAMYKA JE (WYPALIKOWANY GiG, – 100 MIEJSC PARKINGOWYCH) TO SAMO BĘDZIE TERAZ. JA NIE WIEM GDZIE BĘDĄ PARKOWAĆ CI WSZYSCY STUDENCI. A ZAOCZNI CO ZAJMUJĄ 3 MIEJSCA JEDNYM AUTEM TO JUŻ SIĘ W OGÓLE NIE POMIESZCZĄ.

mieszkanka
mieszkanka
12 lat temu

jak nie umieją parkować to niech przyjezdzają autobusem.

kszyh0
kszyh0
12 lat temu

To dobrze że Dunikowskiego bedzie przejezdna w stone Wrocławskiej bo jak jest na Mikołowskiej za duza kolejka do Pszczynskiej to mozna zjechać właśnie na Dunikowskiego.

Mieszkanka Łużyckiej
Mieszkanka Łużyckiej
12 lat temu

Jeżeli Łużycka ma przejąć cały ruch z ul.Akademickiej, to nasze ponad 100-letnie kamienice już całkiem się rozlecą 🙁 – ale co to obchodzi Pana Rektora? On i studenci musze mieć przecież „oazę ciszy” prawda? Ech… W tym kraju nic się nie zmieni!

student
student
12 lat temu

Oczywiście kolejny raz nasz kochany ************* rektor nie wykazał się błyskotliwością i każe po jakiś zadupiach szukac miejsca parkingowego.
oczywiście podejmując taką decyzję nie liczy się z studentami swoimi pracownikami, ani z mieszkańcami pobliskich osiedli bo przecież gdzie studenci będą swoje auta stawiac jak nie właśnie tam. pogratulowac decyzji i głupoty która teraz będzie przyświecac całej polibudzie

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI