r e k l a m a


Dziś otwierają się filmowe Drzwi

spot_img
r e k l a m a

23 kwietnia startuje szósta edycja Festiwalu Filmowego DRZWI, organizowanego przez Gliwicki Klub Filmowy WROTA.

Impreza odbędzie się w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko”. Przedsięwzięcie jest konkursowym przeglądem fabularnej oraz dokumentalnej twórczości kina niezależnego, amatorskiego i studenckiego. Zgłoszone filmy będą wyświetlane w blokach tematycznych od 23 do 27 kwietnia. Zaplanowano także konkursy i spotkania z twórcami. Pierwszego dnia festiwalu odbędą się pokazy studenckich dokumentów, animacji oraz eksperymentów.

Na środowe popołudnie (24 kwietnia) zaplanowano z kolei spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem, który opowie o swoich filmowych przygodach oraz najnowszej książce „Dreszcz”. Natomiast wieczorem będzie można zobaczyć filmy fabularne z kina niezależnego oraz amatorskiego.

Atrakcją trzeciego dnia przeglądu (25 kwietnia) będą pokazy filmów dokumentów niezależnych oraz premiera obrazu „Samobójca” w reżyserii Mateusza Zatynny (debiut) z Łukaszem Wójcikiem w roli głównej. Ta krótkometrażowa produkcja powstała na motywach opowiadania „Samobójca” z pierwszego tomu „Kłamca” Jakuba Ćwieka.

W piątek, 26 kwietnia, w „Mrowisku” odbędzie się konkurs „Granie na żywo do ekranu” oraz pokazy studenckich fabuł i amatorskich dokumentów. FF DRZWI zwieńczy gala finałowa, która rozpocznie się 27 kwietnia o godzinie 12.00.

Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty poświęcone animacji lalkami, najważniejszym aspektom scenariusza, pracy z aktorem i kompozycji obrazu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.ffdrzwi.gkf.com.pl.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI