Tak wygląda od środka najnowsza inwestycja Politechniki (TV)

1 października to przede wszystkim dzień 68. uroczystej inauguracji roku akademickiego na Politechnice Śląskiej.

Tuż po uroczystości, która odbędzie się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym, nastąpiło otwarcie dwóch budynków zlokalizowanych na terenie kampusu akademickiego. Jako pierwsze otwarto Centrum Nowych Technologii przy ul. Zimnej Wody. Pół godziny później przecięto wstęgę przed budynkiem Centrum Biotechnologii przy ul. Bolesława Krzywoustego. To dwie wizytówki uczelni.

Centrum Nowych Technologii służyć będzie do celów dydaktycznych i naukowych czterem jednostkom Politechniki Śląskiej – Wydziałom: Mechanicznemu Technologicznemu, Inżynierii Środowiska i Energetyki, Inżynierii Biomedycznej oraz Instytutowi Fizyki.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2012_10/20121001_centrum_technologii.flv” /]
 

W gmachu prowadzone będą badania strategiczne z punktu widzenia gospodarki kraju.

Obiekt składa się z dwóch części – od strony północnej – siedmiokondygnacyjnej bryły, mieszczącej pomieszczenia dydaktyczno-naukowe, a od strony południowej – trójkondygnacyjnego bloku pomieszczeń laboratoryjnych. Obie części połączone są przewiązkami mieszczącymi pomieszczenia dydaktyczne i przeszklone dziedzińce. Inwestycja została dofinansowana z programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wnętrza centrum pokazujemy jako pierwsi.

Z kolei Centrum Biotechnologii znajduje się w jednym z byłych budynków Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej przy ul. Bolesława Krzywoustego. Centrum powstało w ramach projektu „Śląska Biofarma – Centrum Biotechnologii, Bioinżynierii i Bioinformatyki”, polegającego na utworzeniu sieci najnowocześniejszych laboratoriów w kilku śląskich jednostkach naukowych – Politechnice Śląskiej, Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Gliwicach, Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz Uniwersytecie Śląskim.

Inwestycja na Politechnice Śląskiej polegała na przebudowie i kompleksowej modernizacji jednego z budynków Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej dla potrzeb badawczych utworzonego Centrum Biotechnologii.

Inwestycja realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kierowca PKM
kierowca PKM
9 lat temu

Europa! Brawo!

Anonimowo
9 lat temu

wielki szacun za tą inwestycję robi wrażenie 🙂

martinez
martinez
9 lat temu

Biskupi ?
W centrum biotechnologii.
,no nie wiem czy jest zgodne z doktyną kościoła,

gliwiczanka
gliwiczanka
9 lat temu
Reply to  martinez

A co to doktyna??

exed
exed
9 lat temu
Reply to  gliwiczanka

to takie przyzwolenie dla duchownych żeby mogli wszystko robić a ty jedynie możesz im pianę z kolana zlizać

AndrzejD
AndrzejD
9 lat temu

Centrum bardzo ładne i funkcjonalne. Mam tylko nadzieję że będzie wyposażone w dużą ilość aparatury laboratoryjnej wysokiej klasy. Szkoda tylko że większość absolwentów tam wykształconych za pieniądze podatnika polskiego, będzie musiała wyjechać z polski bo tutaj nie ma dla nich pracy w wyuczonym zawodzie. Kto nie wierzy to proponuję wejść na dowolny portal pracy dla inżynierów i poszukać ile jest ofert pracy dla np. nanotechnologów – już nie mówię że w Gliwicach, ale na Śląsku czy całej Polsce. Np. w http://www.bdi.com.pl/search/nanotechnolog – znajdujemy aż całą JEDNĄ (sic !) ofertę w całej Polsce ! W Gliwicach owszem praca jest – np.… Czytaj więcej »

1234897
1234897
9 lat temu

Dosyć surow miejsce, nie wiemczy bym chciala studiowac w tak „zimnym” otoczenu konstrukcji

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI