Policja podsumowała tydzień i weekend. Nie było bezpiecznie

W minionym tygodniu na drogach Gliwic i powiatu doszło do 10 wypadków drogowych, w których rannych zostało 13 osób.

Odnotowano 65 kolizji, zatrzymano 18 nietrzeźwych kierowców. Problemem ubiegłego tygodnia były potrącenia niechronionych uczestników ruchu drogowego. W czasie weekendu doszło do kolejnych potrąceń. Wśród zatrzymanych pijanych kierowców rekordzistą okazał się 45-letni obywatel USA zatrzymany w sobotnią noc w Sośnicy, w jego krwi krążyło 3 promile alkoholu.

W piątek w Pyskowicach ok. godz. 12.35 na ulicy Wyzwolenia 21-latek kierujący renaultem potrącił 60-letniego rowerzystę. Następnej doby w sobotę ok. godz. 1.00 w Paniówkach na ul. Gliwickiej 40-latek (obywatel Czech) prowadzący volkswagena multivana potrącił 20-letniego mieszkańca Paniówek. Pieszy doznał bardzo poważnych obrażeń ciała, w stanie nieprzytomnym trafił do szpitala.

W czasie minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu zatrzymali 10 sprawców przestępstw (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń).

Ujęto też 1 poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Dzisiaj zapadną decyzje dotyczące ich dalszych losów. W grupie zatrzymanych znaleźli się sprawcy kradzieży, sprawca zgwałcenia, pobicia i poważnego oszustwa. Poniżej najciekawsze przypadki.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z Knurowa zatrzymali na gorącym uczynku 33-letnią mieszkankę Zabrza, która okradała nagrobki.

Policjanci z komisariatu III po kilku dniach poszukiwań i obserwacji zatrzymali 55-letniego zabrzanina, który podejrzewany jest o zgwałcenie dwudziestoparoletniej kobiety.

Policjanci z Komisariatu VI zatrzymali w czasie swoich patroli 3 osoby, które trudniły się okradaniem torowisk. Łupem sprawców padały śruby, wkręty mocujące szyny oraz drobne elementy automatyki torowej. Jak widać dla sprawców liczy się zysk, nie rozważają zagrożeń wykolejenia a nawet katastrofy pociągu, które powodują swoim działaniem.

Policjanci z KMP zatrzymali trzydziestoparoletniego oszusta, który decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Na wniosek policji prokurator objął dozorem 28-letniego sprawcę dewastacji mienia zatrzymanego przez policjantów z Komisariatu III.

Czas na przemyślenia ma 25-latek, który ciężko pobił (m.in. kopiąc) nastolatkę.

Wszystkie wspomniane osoby posiadają status podejrzanych o popełnienie przestępstw. W najbliższym czasie staną przed sądami i usłyszą wyroki.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trust no1
trust no1
9 lat temu

Dobrze, że ich policja zatrzymała. Tylko sąd może znowu pokpić sprawę . . .

Koniczek
Koniczek
9 lat temu

Ta policja to nic nie robi! Czepia się tylko porządnych ludzi!

ktos
ktos
9 lat temu

niestety pieszy potracony przez obywatela(czech) zmarł nastepnego dnia…

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI