r e k l a m a


Ekrany przy DTŚ zasłaniają świat. Czy miasto może je wymienić na przezroczyste?

Ekrany przy DTŚ zasłaniają świat. Czy można je wymienić?

#Gliwice: Ekrany przy DTŚ zasłaniają świat. "Zielone ściany" były wymagane przez prawo obowiązujące w trakcie wydawania pozwolenia na budowę. Czy miasto może je wymienić na przezroczyste?

Opublikowany przez infogliwice.pl – portal i telewizja na 18 marca 2016

Mieszkańcy budynków stojących tuż obok DTŚ narzekają, że zielone kolosy zasłaniają im świat.

Nic dziwnego, ponieważ wysokie na kilka metrów ekrany akustyczne skutecznie odcinają ich nie tylko od hałasu, ale i od światła. Wielu mieszkańców chciałoby, aby miasto wymieniło zielone ekrany na przezroczyste. Póki co, miasto nic z tym zrobić nie może.

Inwestycja jaką jest DTŚ wykonywana jest na zlecenia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Gliwice nie mogły więc ingerować w budowę. Dodatkowo – takie ekrany były wymagane przez prawo obowiązujące w trakcie projektowania drogi.

Po oddaniu do użytku droga przechodzi pod zarząd miasta. Sekretarz Andrzej Karasiński zapewnia, że urzędnicy będą starali się o wymianę ekranów przy kilku budynkach. Na razie nie ma na to szans, ponieważ brakuje przepisów w tym zakresie. Zadecydują też badania hałasu, które zostaną przeprowadzone po mniej więcej roku od oddania inwestycji do użytku.

Za montaż przy budynkach mieszkalnych zielonych ekranów, które de facto lepiej tłumią hałas, odpowiedzialny jest inwestor. Musiał je zamontować, ponieważ takie było wówczas prawo. Miejscy urzędnicy zapowiadają, że postarają się, aby ekrany zostały wymienione, jednak – póki co – nie ma do tego podstaw prawnych. Gliwiccy urzędnicy muszą więc czekać na ruch ze strony Ministerstwa Środowiska.

Imprezy z okazji otwarcia DTŚ w Gliwicach. Zobacz program

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI