r e k l a m a
spot_imgspot_img

Festiwal PAH Lokalnie-globalnie na gliwickim Placu Krakowskim

Polska Akcja Humanitarna świętuje 20-lecie swojej działalności w ramach Festiwalu Globalnego Lokalnie.

Jest to wydarzenie, które odbywać się będzie w 13 miejscowościach w Polsce, w których działają Aktywistki i Aktywiści PAH, uczestniczący w projekcie „Włącz się! Aktywizacja społeczności lokalnych na rzecz globalnej solidarności”. W Gliwicach odpowiedzialnymi za to wyjątkowe wydarzenie będą: Marta Jędryka-Plesińska-nauczyciel Gimnazjum nr 10 im.I.J.Paderewskiego w Gliwicach i Magdalena Cieślak ze Stowarzyszenia Free For All.

Impreza organizowana 8 września, objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zygmunta Frankiewicza i gliwickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji jest przedsięwzięciem adresowanym do szerokiego grona odbiorców – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, niezależnie od wieku i zainteresowań.

W namiocie festiwalowym będzie można znaleźć takie atrakcje jak:

rodzinna/drużynowa gra edukacyjna, czytanie bajek i kolorowanki dla dzieci, tematyczną wystawę edukacyjną, sklepik i punkt informacyjny PAH-u, plecenie dredów z włosów, malowanie twarzy, degustacja kawy, herbaty czekolady Fair Trade, spotkanie ze sportowcami: glwicką druzyną futbolu amerykańskiego, oraz piłkarzami klubu Piast (możliwośc licytowania kolekcjonerskiej koszuki z autografem Jerzego Dudka http://allegro.pl/koszulka-kolekcjonerska-jerzy-dudek-piast-gliwice-i2593629146.html, oraz spotkanie z autorem książki „Dziękujemy za palenie”-Adamem Leszcyńskim.

Wszystkie aktywności dotyczą tematów globalnych, którymi zajmuje się PAH: dostęp do wody i żywności, edukacja, pomoc humanitarna, uchodźctwo. W czasie festiwalu będą dostępne różnorodne materiały edukacyjne i informacyjne.

Celem Festiwalu jest podniesienie świadomości o problemach globalnych, pokazanie im współzależności i powiązań pomiędzy ich codziennymi wyborami a życiem mieszkańców krajów rozwijających się.

Festiwal w atrakcyjny sposób przekaże wiedzę, a także umożliwi uczestnikom i uczestniczkom podjęcie prostych działań i zobowiązań dążących do zmiany świata na lepsze. Chcemy dotrzeć do mieszkańców społeczności lokalnych i pokazać im ich osobisty wpływ na świat i umożliwić rozwinięcie postawy globalnej solidarności.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI