r e k l a m a

spot_imgspot_img

Festiwal pierogów i smaków świata oraz Oktoberfest w Gliwicach

Już 22-24 września na Placu Krakowskim w Gliwicach będą czekać na Was dania z kuchni całego świata!

Festiwal Pierogów Świata
Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. To miejsce spotkań ze znajomymi i rodziną, gdzie pyszne jedzenie łączy ludzi, a pasjonaci gotowania mają okazję zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.
Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu, a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów. Pierogi jako potrawa zdobyły ogromną i trwałą popularność na całym świecie. Podczas tej edycji festiwalu będziemy mieli okazję spróbować pierogów z różnych zakątków świata.
Czym się różnią takie pierogi od naszych polskich? O ile sama forma farszu zamkniętego w cieście jest taka sama, o tyle sposób przygotowania, kształt, forma, struktura, sposób podania są bardzo zróżnicowane. Na przykład Korea może poszczycić się pierogami mandu, najczęściej przyrządzanymi z duszoną wołowiną i pikantną kapustą kimchi, a najpopularniejsze pierogi gruzińskie to chinkali, świeżo wyrabiane przez kucharzy z tego rejonu smakują naprawdę wspaniale.
Każdy smakosz znajdzie coś dla siebie! 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/302947762392770


Festiwal Smaków Świata


To wydarzenie stworzone dla miłośników podróży kulinarnych po różnych zakątkach świata. Podczas festiwalu będziecie mieli okazję skosztować smaków z różnych regionów świata, zapoznać się z tradycyjnymi potrawami i poznać kulturę, która je tworzy.
To będzie wyjątkowa okazja, aby spróbować czegoś nowego, co z pewnością pobudzi wasze zmysły zapachu i smaku. Poznacie dania kuchni wietnamskiej, gruzińskiej, perskiej, japońskiej i nie tylko!
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/301384249055673


Oktoberfest
Śląski Oktoberfest to regionalna odmiana słynnego niemieckiego festiwalu piwnego. To niepowtarzalne wydarzenie, które celebruje zarówno piwo od najlepszych polskich browarników, jak i bogactwo kulturowe regionu. Znajdziecie tutaj wiele rodzajów piwa prosto od rzemieślniczych browarów.
To również okazja do spotkania się z przyjaciółmi i rodziną, aby wspólnie cieszyć się czasem spędzonym w przyjemnej atmosferze. Mile widziane tradycyjne stroje , które odzwierciedlają lokalną tożsamość!
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/6641590482592129

Festiwal Pierogów Świata, Festiwal Smaków Świata i Oktoberfest

22-24.09.2023 r.
Gliwice, Plac Krakowski
Piątek 15:00 – 21:00

Sobota 12:00 – 21:00
Niedziela 12:00 – 18:00

Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI