Finał Festiwalu Rytm już w sobotę! Musisz tam być

Podczas finału V edycji Festiwalu Rytm Gliwice 2013 wystąpi utalentowana muzycznie młodzież, która wywalczyła sobie miejsce w wielkim finale, pokonując mnóstwo pozostałych kandydatów.

W trakcie koncertu ich występy będą oceniane przez jurorów, wśród których zasiądą osoby związane z kulturą. 26 października dowiemy się, kto zwycięży tegoroczną edycję Festiwalu Rytm Gliwice. Takiej kumulacji młodych talentów na jednej scenie jeszcze w Polsce nigdy nie było… Organizatorzy przygotowali specjalne muzyczne niespodzianki.

Gwiazdą wieczoru będzie Karo Glazer – jedna z najoryginalniejszych artystek jazzowych ostatnich lat. Wirtuozerka głosu i kreatorka nowych brzmień, konsekwentnie tworząca swój własny, unikalny, muzyczny język, charakterystyczny tylko dla niej. Nagrywała w USA, Szwecji, Niemczech i w Polsce współpracując z tak wielkimi artystami jak: Mike Stern, Lars Danielsson, John Taylor, Joo Kraus, Klaus Doldinger, Krzysztof Ścierański, Marek Napiórkowski czy Nils Wulker. Jej wyjątkowy talent dostrzegł również jeden z najwybitniejszych, współczesnych producentów muzycznych, wielokrotny laureat nagrody Grammy, Martin Walters, z którym Karo pracowała nad swoją ostatnią płytą Crossings Project. Tylko podczas ostatnich sezonów Karo wystąpiła ze swoim zespołem w niemal wszystkich krajach europejskich, a przebojowa piosenka The Magic of Life zagościła na dobre w licznych stacjach radiowych.

Podczas Finału Festiwalu Rytm Gliwice 2013 swój koncert zagra zespół The Dumplings – wielka nadzieja dla polskiej muzyki i wielkie odkrycie ostatnich miesięcy. To będzie drugi poważny koncert w życiu muzyków z zespołu The Dumplings, czyli Kuby i Justyny, których kariera przez ostatni miesiąc nabrała niezwykłego przyspieszenia. Codziennie ich utwory są słuchane przez tysiące internautów, zachwyconych tym, że szesnastolatka i siedemnastolatek tworzą tak wspaniałą muzykę. Od kilku tygodni ich utwory zaczęły się pojawiać w najlepszych polskich stacjach radiowych i wygląda na to, że młodzi muzycy z Zabrza mają duże szanse nawet na światową karierę. To, że w tak „gorącym” momencie ich popularności, zagrają na Festiwalu Rytm, oddaje chyba najlepiej ideę Fundacji Rytm, która stawia przede wszystkim na promocję młodych talentów! The Dumplings udowadniają wszystkim, że marzenia można spełniać, nawet w tak młodym wieku. Wystarczy ogromna motywacja i ciężka praca!

Mamy również wspaniałą informację dla tych, którzy kochają muzykę pewnej skromnej dziewczyny z gitarą! Przed zespołem The Dumplings na scenie pojawi się Kasia i Gitara, czyli Kasia Kowalczyk – tegoroczna maturzystka z Gliwic. Kasia obdarzona jest nieziemskim głosem, który w połączeniu z subtelnymi dźwiękami płynącymi z pudła rezonansowego jej gitary sprawia, że wszystkich ogarnia magiczna atmosfera…

26 października o 16:00
Centrum Edukacyjne Im. Jana Pawła II, Gliwice, ul. Jana Pawła II 5a
Wstęp wolny!

Link do wydarzenia na Facebook’u: https://www.facebook.com/events/688465644505902/688468414505625/

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI