r e k l a m a


Firma z Gliwic wśród najszybciej rozwijających się w Europie Środkowej

Gliwicka firma informatyczna Future Processing po raz czwarty znalazła się w zestawieniu Deloitte Fast 50.

To coroczny ranking wyłaniający innowacyjne przedsiębiorstwa technologiczne i oceniający je pod kątem tempa wzrostu przychodów. W tegorocznej edycji firma zajęła 23 miejsce odnotowując wzrost na poziomie 492%. Swój sukces zawdzięcza m.in. inwestycjom w zespół pracowniczy.

Opublikowany w październiku 2014 r., ranking międzynarodowej firmy doradczej Deloitte, klasyfikuje środkowoeuropejskie przedsiębiorstwa na podstawie procentowego wzrostu przychodów operacyjnych w ciągu minionych pięciu lat. Kilka miesięcy wcześniej, FP została także doceniona przez magazyn Computerworld i międzynarodowy ośrodek analityczny International Data Corporation – w przeprowadzonym przez nie rankingu polskich firm IT o najwyższym zysku netto zdobyła 25 miejsce.

Jak podkreśla Jarosław Czaja, CEO Future Processing, dynamiczny wzrost przychodów i zysku firmy nigdy nie stanowił celu samego w sobie. Kultura organizacyjna FP jest silnie zorientowana na satysfakcję zespołu, co w szczególności dotyczy zapewnienia odpowiednich warunków do rozwoju: „W branży informatycznej niezmiernie istotne jest ciągłe poszerzanie swojej wiedzy, doświadczeń i umiejętności. Te, które zdobyło się trzy lata wcześniej, dziś już mogą być nieprzydatne. Podchodzimy poważnie do tego problemu, z jednej strony stale podnosimy sobie poprzeczkę, z drugiej wspieramy ludzi tak by byli w stanie nowym wyzwaniom sprostać. Chęć rozwoju to sprawa indywidualna, w dużej mierze zależna od tego, czy praca jest tylko pracą, czy może także pasją. Gdy trafiamy na pasjonatów to w zasadzie pozostaje nie przeszkadzać i zadbać o jak najlepsze środowisko pracy. W te środowisko wchodzi nasza własna jednostka szkoleniowa FPAcademy. Inwestujemy także w FPark, nasz park technologiczny, w skład którego wchodzą m.in. punkt przedszkolny dla dzieci pracowników, biblioteka, siłownia, restauracja i centrum SPA.”

Zdaniem Jarosława Czai to właśnie pasja i wysokie kwalifikacje zespołu FP zdecydowały o obecnych notowaniach firmy. Członkowie zespołu FP mogą nie tylko brać udział w szkoleniach, konferencjach, kupować książki, zdobywać certyfikaty, czy podejmować studia doktorskie, ale także sami dzielą się wiedzą z innymi. Od lat występują na branżowych konferencjach, organizują własne wydarzenia edukacyjne i uczą studentów: prowadzą autorską specjalizację „Inżynier Jakości Oprogramowania” na Uniwersytecie Śląskim w Sosnowcu oraz przedmiot „Biznesowo zorientowane programowanie obiektowe” na Wydziale AEI Politechniki Śląskiej.

Ranking Deloitte jest podzielony na kategorię główną „Technology Fast 50″ oraz dwie podkategorie: „Wschodzące Gwiazdy” i „Wielka Piątka”. Podobnie jak w 2013 r., ranking w kategorii głównej zdominowały firmy zajmujące się oprogramowaniem. W całym zestawieniu znalazły się 22 przedsiębiorstwa z Polski, 10 z Węgier i 6 z Rumunii. Pozostałe miejsca przypadły firmom z Chorwacji, Słowacji, Czech, Litwy, Serbii, Bułgarii i Estonii.

Zobacz też: Rozrasta się firma, w której chyba każdy chciałby pracować (TV)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI