r e k l a m a


Focusa nie ma, jest Europa Centralna. Kamień węgielny pod handlowego giganta

Budowa Focusa utknęła wprawdzie w martwym punkcie, ale za to prace przy innym handlowym kompleksie już się rozpoczęły.

Na czwartek, 6 października zapowiedziano wmurowanie kamienia węgielnego pod Europę Centralną. Ten handlowy gigant powstaje przy ul. Pszczyńskiej, w sąsiedztwie węzła autostradowego Gliwice- Sośnica.

Zakupy w sercu Europy – tak promuje swoją handlową inwestycję firma Helical Poland.

Ten olbrzymi kompleks handlowy powstaje na 26 ha przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4. Po zakończeniu prac przy budowie autostrady A1, będzie mogło do niego dotrzeć ponad 3,2 miliona potencjalnych klientów, w maksymalnym czasie 60 minut.

– Lokalizacja to największy atut tego obiektu – wyjaśnia Jonathan Tinker, dyrektor zarządzający Helical Poland. Będzie on łatwo dostępny z odległości dotychczas w Polsce niespotykanych w odniesieniu do centrów handlowych. Park Handlowy Europa Centralna będzie jednym z najważniejszych projektów tego typu w Polsce .

Nie tylko najważniejszym, ale i jednym z największych – również w Europie. Zajmujący 26 ha kompleks handlowy, docelowo ma dysponować powierzchnią ok. 110 tys.m. kw.

Dla porównania, CH FORUM ma 43 tys. m. kw, a największa na Śląsku i w południowej Polsce Silesia City Center z Katowic – 86 tysięcy m.kw.

Inwestycja realizowana będzie w dwóch etapach.

W pierwszym etapie, powstanie hipermarket, galeria handlowa oraz park handlowy. Ta część ma być gotowa po 18 miesiącach, a jej koszt to 130 milionów euro.

Strefa handlowa podzielona będzie na część budowlaną i meblową, strefę dotyczącą kolekcji odzieżowych oraz pasaż gastronomiczny. W sumie – ponad 130 sklepów,

Główni najemcy to: Tesco (Extra) i market budowlany Castorama. Pojawią się również Media Expert, KappAhl, H&M, Rossman, Kakadu, Super-Pharm oraz znacząca grupa marek dotychczas nieobecnych na polskim rynku.
W kolejnym etapie rozbudowy, obiekt powiększy się jeszcze o 40.000 m. kw. powierzchni.

Uzupełnieniem części handlowej będzie park technologiczno-biurowy (Europa Office Park), który będzie oferował najemcom powierzchnię biurową.

Jako, że centrum swoją ofertę kieruje głównie do zmotoryzowanych klientów, przewidziano dla nich duży, bezpłatny parking na ponad 2300 miejsc.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
igor k
igor k
12 lat temu

ile będzie miejsc pracy? i czy KZK zrobi tam linię żeby ludzie mogli dojechać? w ogóle przydałaby się lina expressowa do katowic przez A4

AndrzejD
AndrzejD
12 lat temu
Reply to  igor k

Miejsc pracy będzie mnóstwo !
Stanowiska: kasjer/kasjerka, sprzątaczka, ochroniarz, parkingowy, kierowca, sprzedawca, wykładacz towaru, śmieciarz.
Jednym słowem same rozwijające i ciekawe profesje wymagające gruntownego wykształcenia i gigantycznej wprost wiedzy.
Gliwice wyrastają na bardzo prężny ośrodek proletariatu.

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

kolejny wielki market a sklepy będą wciąż te same co w arenie i forum itd.

e.
e.
12 lat temu
Reply to  Anonimowo

z jednej strony masz rację, ale patrząc na to z drugiej trzeba zauważyć, że wszędzie wciąż są pełne parkingi, z tego wynika, że zapotrzebowanie na te miejsca jest spore. Swoją drogą przerażający jest fakt, ze ludzie w tak bezmyślny sposób spędzają swój wolny czas, no ale cóż, nie można uszczęśliwiać nikogo na siłę, jeśli lubią…

Anonimowo
Anonimowo
12 lat temu

jeszcze mini lotnisko niech wybudują obok, żeby inni europejczycy mogli tam walić drzwiami i oknami!

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
12 lat temu

… a przepraszam, skąd się wzięło te magiczne 3,2 miliona klijentów a nie na ten przykład 3,6 miliona. Może autor tych bajeczek się odezwie … od wyciągania króliczków z kapelusza to na ogół jest iluzjonista, czy jak mu tam.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI