r e k l a m a


Chcą razem działać na rzecz Śląska. Podpisali deklarację (TV)

spot_img
r e k l a m a

Dziś została podpisana II Deklaracja Gliwicka.

Kilku kandydatów (PO, SLD, OdS, PSL) do parlamentu postanowiło zawrzeć porozumienie, w którym zobowiązali się do działania dla dobra Polski i Śląska. Swoje podpisy na dokumencie złożyli m.in. Marek Goliszewski, kandydat do Senatu z listy OdS, Ela Kwaśnicka, która startuje do Sejmu z listy SLD oraz Jan Kaźmierczak, kandydat na posła z poparciem PO.

W sobotę w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej odbyło się spotkanie kandydatów do Sejmu i Senatu.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2011_09/20110924_deklaracja_gliwicka.flv” /]
 

DEKLARACJA GLIWICKA
RAZEM DLA ŚLĄSKA

Nadchodzące wybory parlamentarne po raz kolejny stwarzają szansę,aby Wyborcy oddali swój głos na konkretnych kandydatów do Sejmu i Senatu RP, którzy będą ich w Parlamencie rzeczywiście reprezentować i dbać o ich sprawy.
Chcemy, jeśli zostaniemy parlamentarzystami, działać wspólnie dla dobra Polski i Śląska. Jest wiele do zrobienia, ale często – ze względu na jałowe spory partyjne – sprawy ważne i istotne są odsuwane i nie znajdują rozwiązania.
Chcemy wspólnie działać na rzecz spraw, które pozwalają na tworzenie warunków i lepszego prawa dla rozwoju Polski i Śląska, bo taka, naszym zdaniem, jest rola parlamentarzysty.
Będziemy dążyć do tego, aby nasze państwo było skutecznie decentralizowane, aby coraz więcej uprawnień, do tej pory pozostających w rekach władzy centralnej, było przekazywanych „na dół”, samorządom, bo one wiedzą najlepiej, co regionalnym i lokalnym społecznościom jest potrzebne i działają najefektywniej dla dobra wspólnego.
Naszym celem jest także dążenie do tego, aby większa część podatków pobieranych ze Śląska przez władzę centralną pozostawała w regionie, co umożliwi lepsze inwestowanie, a to z kolei pozwoli na tworzenie większej ilości miejsc pracy i wyższe zarobki.
Będziemy również działać na rzecz promocji Śląska, co pozwoli pozyskiwać dla regionu więcej inwestorów z Europy i ze świata, aby wykorzystać rozwojowy potencjał regionu.
Usiedliśmy do wspólnego stołu, choć patrząc na dzisiejszą scenę polityczną w naszym kraju, wydawałoby się to niemożliwe, bo chcemy działać razem dla Śląska.

Marek Goliszewski, kandydat do Senatu RP z Unii Prezydentów – Obywatele do Senatu (Gliwice, Tarnowskie Góry, powiat gliwicki i tarnogórski)
Wojciech Król, kandydat do Senatu RP z Unii Prezydentów – Obywatele do Senatu (Zabrze, Bytom)
Jan Kaźmierczak, kandydat do Sejmu RP z Platformy Obywatelskiej RP
Ela Kwaśnicka, kandydatka do Sejmu RP z Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Roman Walter, kandydat do Sejmu RP z Polskiego Stronnictwa Ludowego

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
szkoda gadać
szkoda gadać
12 lat temu

Marek Goliszewski (ur. 10 listopada 1952 w Warszawie)
Już widzę, jak warszawiak walczy o sprawy Śląska…

Fryc
Fryc
12 lat temu

Oj, szkoda, Panie Kochanku, szkoda. A jak o śląskie sprawy walczy obecna Senator z naszego okręgu? A może przykłady zabiegania o nasze sprawy posłów gliwickich poznam… A może konkursik mały: kto jest Senatorem z okregu gliwickiego? Nie w tym rzecz skąd kto jest, ale czy chce i potrafi – czy nie! A w obecnej rzeczywistości dodać trzeba: czy mu PARTIA pozwoli!!!

igor k
igor k
12 lat temu

senatorem jest ta miła pani która reklamuje się na tym portalu i w sumie to tyle o niej słychać przez 4 lata było…. myślę że warszawiak zrobi więcej niż pełowiak

Obiektywny obserwator
Obiektywny obserwator
12 lat temu

Wszyscy oni przepadną już za dwa tygodnie i tyle będzie o nich słychać:) Jedynie może Król zawalczy o mandat Senatora, a reszta to aktorzy drugiego planu:)

Nick
Nick
12 lat temu

Głosować na warszawiaka to jest uwłaczające dla Gliwic.

pytajnik
pytajnik
12 lat temu

Dlaczego ZF nie wystawił np. Krystyny Sowy lub Andrzeja Karasińskiego? Oni by dostali się na 100% bo to są ludzie stąd.

nicknicknacknack
nicknicknacknack
12 lat temu
Reply to  pytajnik

racja, sam bym na panią Sowę głosował. Choćby w podzięce za to – że jest samorządowcem który robi coś więcej niż to że jest )))))))))))

haker
haker
12 lat temu
Reply to  pytajnik

W wystawieniu Goliszewskiego do senatu widze analogię z piłką nożną. Mamy w Piaście Fernandeza. Strzela najwiecej bramek. A nie jest gliwiczaninem.

Fryc
Fryc
12 lat temu

Uwłaczająca jest zaściankowość i klapy na oczach…

Fryc
Fryc
12 lat temu

Pani Sowa jest OK, ale może niech lepiej zostanie w Gliwicach. Największą ilością głosów (!!!) została wybrana do Rady Miejskiej. Niech więc tu dział! A robi to świetnie! Nie o stołki tu chodzi, ale o właściwego człowieka na właściwym miejscu. Tu jest potrzebna, a nie w Warszawie. Zostawić Gliwice (Łabędy) nieudacznikom – tak się nie robi>
Pani Krystyno, gratuluję wyników w pracy dla naszego miasta. Tak tzrymać. A pan Karasiński? No cóż… Zostawmy ten temat…

gliwiczanin
gliwiczanin
12 lat temu

Super, jest ktoś kontruktywny w SLD. Brawo pani Kwaśnicka!

robo
robo
12 lat temu
Reply to  gliwiczanin

sprzedała się za jeden artykuł w portalu

Karol
Karol
12 lat temu
Reply to  robo

A kto to jest Kwaśnicka??? Co ona zrobiła wcześniej? Czym się zajmowała? Wstawili przyboczną Napieralskiego i tyle. Zero kwalifikacji, ale będzie BMW (bierna, mierna, ale wierna).

Marcin
Marcin
12 lat temu
Reply to  Karol

Kwaśnicka zdaje sie od lat pracuje w służbie zdrowia, a wcześniej w samorządzie. Ciekawe co takiego zrobili w życiu inni kandydaci, typu Widuch, Wieczorek, Pyzik, Dragon czy żenująca armia Palikota…

gliwiczanin
gliwiczanin
12 lat temu
Reply to  Marcin

co do Pyzika ,to tzw. ****** ,nigdy nic nie zrobił,w żadnej pracy miejsca nie zagrzał, bo się nie nadawał ,nie zna się na prawie , przepisach i problemach ,żyje historią sprzed i II Wojny Światowej, czasami Solidarności ,chociaż też nic nie robił w tych czasach .On będzie decydował o nas i naszym Państwie, bo jest na I miejscu.Rozgoryczony ,niespełniony i niedoświadczony życiowo.

Anonimowo
12 lat temu

Widuch nie ma szans z Elą!

Gleiwitzer49
Gleiwitzer49
12 lat temu

… o żesz kurka … sami Ślązacy … no ci to nam „dobrze zrobią” … przy nich Korfanty to szczeniak … a Goliszewski to nie jakis tam „taran” jakim go widzi Nasz Pan Prezydent lecz istne „zbrojne ramię Śląska” w stolicy, powiem więcej to taka nasza „V kolumna” w Senacie. No wreszcie mamy nasze Drang nach Warschau … o żesz kurka …

ac
ac
12 lat temu

Goliszewski wybawieniem dla Gliwic !!! Z takimi kontaktami wszystko załatwi bez dwóch zdań. Nie traćmy głosów na jakichś pikusiów

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI