r e k l a m a


Forum przejdzie modernizację. Zobacz wizualizacje

Ten rok jest dla Centrum Handlowego FORUM w Gliwicach przełomowy.

Obiekt na 10-lecie przejdzie gruntowną modernizację i zyska nowe oblicze. Modernizacja obejmie prawie wszystkie elementy i powierzchnie odwiedzane przez klientów.

Przeobrażeniu ulegnie wystrój części wspólnych, w tym toalet, pojawią się nowe ciągi komunikacyjne, które usprawnią poruszanie się po obiekcie. Umożliwią one swobodniejszy dostęp do strefy w sąsiedztwie hipermarketu Carrefour, a później także na poziom +1.

W strefie atrium zniknie półpiętro, zwane przez wielu spocznikiem. Zostanie on zastąpiony podestem na poziomie 0, który stanie się miejscem występów artystycznych i sercem większości wydarzeń.

Gdy spojrzeć na atrium z góry, przypomina ono owalną kroplę wody. Podobny kształtem jest obrys świetlika górującego nad FORUM. Echa tych inspiracji będą obecne w wyglądzie wielu nowych elementów, w tym m.in. obiektach małej architektury – dla przykładu ławkach, oraz filarach w strefie restauracyjnej.

Odważne połączenia materiałów (beton i drewno), użycie efektownych okładzin słupów, imitujące drewno posadzki – ten ekstrawagancki i na wskroś nowoczesny design znacznie ożywi CH FORUM
i spotęguje efekt nowości.

– Modernizacja jest konieczna, gdyż zmieniają się oczekiwania Klientów, a rynkowa rywalizacja jest coraz bardziej wymagająca. Po zmianach CH FORUM zyska na atrakcyjności, co ma niebagatelne znaczenie w przyciąganiu klientów i nowych najemców – komentuje Grzegorz Filipczyk, dyrektor CH FORUM
z ramienia JLL, zarządcy centrum.

Planując prace modernizacyjne CH FORUM dołożyło starań, aby nie kolidowały one z bieżącym funkcjonowaniem obiektu. Strefy działań modernizacyjnych zostaną wygrodzone i estetycznie oznakowane, a większość prac prowadzona będzie w godzinach nocnych.


HARMONOGRAM I ZAKRES PRAC
Budowa ruchomego chodnika (tzw. trawelatora) celem poprawy komunikacji z poziomu -1 na poziom 0. Prace rozpoczęły się w 1 tygodniu lutego, a skończą pod koniec maja. Do około połowy marca potrwają na parkingu podziemnym, później przeniosą się na poziom 0, w okolice hipermarketu Carrefour. Dostawcą urządzenia jest firma Schindler.

Prace wewnątrz galerii. Obejmą wymianę płytek, oświetlenia, modernizację sufitów, toalet oraz elementy małej architektury. Ten etap prac rozpocznie się na początku kwietnia i potrwa do końca października.

Atrium. W ramach tego etapu modernizacji zostanie zburzony „spocznik” oraz schody prowadzące na poziom +1. W zamian na poziomie 0 powstanie miejsce eventowe o pow. ok. 150 m kw. Prace zaplanowane są od 2 tyg. maja do końca sierpnia.

Nowe schody ruchome. Ostatnim elementem modernizacji będzie montaż schodów ruchomych z poziomu 0 (przy C&A/CCC) na poziom +1. Prace te również zostaną zakończone do końca października.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tomEE
tomEE
7 lat temu

Scena ….. no to teraz już będzie wieś tańczy wieś śpiewa na całego 🙂

Joanna Kuliś
7 lat temu

Super 😉 szczególnie ta scena będzie lepsza niż była

Dana Bor
7 lat temu

Super to wygląda

Gosia
Gosia
7 lat temu
Reply to  Dana Bor

Nie ma ZARY nie ma Forum

Krzysiek Urban
7 lat temu

ten zestaw

Grzegorz Klara
7 lat temu

No ok ale pytanie czy forum na czas prac będzie czynne czy zamknięte?

infogliwice.pl - portal i telewizja
Reply to  Grzegorz Klara

Cały czas czynne

Weronika Bratek
7 lat temu

Wybieg mogliby zrobić tak jak było kiedyś na czas koncertów czy pokazow mody a nie ten balkon na którym prawie nic nie widac

infogliwice.pl - portal i telewizja

Balkon będzie zlikwidowany, powstanie scena. Proszę przeczytać w artykule: https://infogliwice.pl/forum-przejdzie-modernizacje-zobacz-wizualizacje/

Tomasz Kowalski
7 lat temu

Coś na hali marketu by mogli zrobić, bo jakby tam posadzka się sypała, śmierdzi tak jakoś dziwnie miejscami, coś się leje, coś cieknie…

infogliwice.pl - portal i telewizja

Carrefour również przeprowadzi inwestycję

Gosia
Gosia
7 lat temu

Nie ma ZARY ,nie ma FORUM

dd
dd
7 lat temu

Proponuję zamknąć piętro, a sklepy przenieść na pierwszy poziom. W tej chwili co drugie pomieszczenie stoi puste.

75
75
7 lat temu

Już tam nie jeżdżę. Permanentne problemy z parkowaniem, co drugi sklep zamknięty i jeszcze ten dziwny zapach. Wolę M1 czy EC tam nie ma problemu z parkowaniem.

ew
ew
7 lat temu

Kino w tym PARKU to porażka. Nie dość że z parkowaniem jest dramat to jeszcze mlaszczący, gadający i korzystający z telefonów „widzowie”w czasie filmu to za wiele na moje nerwy.

kasiaaaa
kasiaaaa
7 lat temu

w carrefourze śmierdzi gnojem czy starą wodą, niech to poprawią bo odrzuca mnie to robienie zakupów

Marysia
Marysia
7 lat temu

Super szkoda ze nie ma ZARY

Adam Bedzie
7 lat temu

Co by nie zrobili to nic nie będzie nowego te same co wszędzie sklepy.Nowoczesne targowisko nic więcej.

Lezie
Lezie
7 lat temu

w Carrefour ten smrodek to fuszerka od samego początku – albo gdzieś nie dali syfonu albo nie dali odpowietrzenia na dachu. Podobna fuszerka jest kafelkami – chyba najtańszym klejem to robili. Czy ktoś to w ogóle nadzorował podczas budowy i czy budowali sobie sami robotnicy.

Anonimowo
Anonimowo
7 lat temu

Ciekawe kiedy zadbają bardziej o rodziców z małym dzieckiem bo 2 miejsca to raczej malo

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI