spot_img


Gdzie znajdziesz auto złom i skup samochodów w atrakcyjnych cenach?

Można znaleźć wiele firm wyspecjalizowanych w złomowaniu aut i sprzedaży samochodów na skupie. Niektóre z nich notorycznie męczą nas ulotkami wkładanymi za szyby na blokowych i miejskich parkingach, nierzadko obiecując niesamowicie atrakcyjne oferty związane z kasacją pojazdów. Czy warto korzystać z usług złomowania aut i jak możemy je odróżnić od skupu aut? Jak możemy rozpoznać oferty legalnych firm? Gdzie szukać profesjonalistów z tej branży?

Kasacja aut i złomowanie pojazdów

Profesjonalny auto złom w Gliwicach
fot. materiały własne Exmet-Gliwice

Wspomniane wcześniej firmy, od agresywnego ulotkarstwa nie tylko zaśmiecają przydomowe parkingi, ale i często naciągają swoich klientów na nie do końca legalne usługi złomowania samochodów. Niestety wręcz powszechnie stosuje się niedozwolone praktyki jak fałszywe umowy (spisywane na słupa, którym często jest osoba bezdomna), podrabiane zaświadczenia o demontażu i tym podobne „zagrywki”. W przypadku gdy przyjdzie nam skorzystać z takiej wątpliwej jakości usługi możemy nie tylko dostać ofertę niskiej ceny za złomowanie naszego auta, ale i mieć trudności z jego późniejszym wyrejestrowaniem i wypowiedzeniem umowy za OC pojazdu. 

Dlatego dobrze jest wybierać jedynie legalne, profesjonalne złomowanie aut w firmach mających wieloletnie doświadczenie i odpowiednie do tego kwalifikacje. Takie przedsiębiorstwa również mogą zaoferować konkurencyjną cenę a co najważniejsze legalną umowę skupu auta lub legalne zaświadczenie o demontażu pojazdu. Jeśli w Twojej okolicy nie znasz sprawdzonych fachowców od złomowania, możesz skorzystać z usług dużych i renomowanych firm. Jedną z nich jest Auto złom i skup aut Exmet-Gliwice. Auto skup w tej firmie odbywa się zawsze w stu procentach na jasnych i uczciwych zasadach. Skup aut za gotówkę w gliwickim Exmecie zawsze wydaje swoim klientom prawdziwe umowy kupna-sprzedaży, które zawierają oficjalne rejestrowe dane. Firma oferuje często najlepsze ceny za złomowanie i auto skup dla klientów indywidualnych w Gliwicach.

Kasacja pojazdów nie zawsze jest konieczna nawet jeśli masz do oddania auto powypadkowe lub mocno rozbite. Skup samochodów uszkodzonych przyjmuje również i takie pojazdy. Powypadkowy samochód zostaje zdemontowany na auto części, dzięki czemu cena za jego kupno może być wyjątkowo wysoka!

Jak przebiega złomowanie aut lub jego sprzedaż?

Jeśli chcesz skorzystać z usług złomowania pojazdów lub skupu samochodowego pierwszym krokiem powinno być przygotowanie odpowiednich dokumentów. Istotnymi będzie zwłaszcza dowód rejestracyjny pojazdu i Twój dokument potwierdzający tożsamość (paszport lub dowód osobisty). Skontaktuj się z auto złomem i omów telefonicznie dwie ważne kwestie – cenę za złomowanie lub skup Twojego samochodu oraz termin i miejsce odbioru pojazdu. Jeśli mieszkasz w Gliwicach możesz również przyjechać osobiście na teren złomu samochodowego i załatwić wszystkie te sprawy na miejscu. A gdy wolisz aby samochód do skupu zabrała laweta samochodowa – skorzystaj z pierwszej opcji. 

Gdy zaakceptujesz proponowane Ci warunki odbioru auta oraz formalności związane z płatnością (gotówka lub przelew oraz kwota należności) skompletuj pozostałe dokumenty dotyczące auta. Kartę pojazdu, kwit potwierdzający ubezpieczenie oraz ewentualne wcześniejsze umowy. (w wypadku, gdy pojazd nie jest zarejestrowany na Ciebie). Jeśli pojazd ma współwłaścicieli będziesz potrzebować ich pisemnej zgody. 

Gotowe! Teraz pozostaje Ci tylko czekać na odbiór pojazdu we wskazanym przez Ciebie miejscu lub jego dostarczenie bezpośrednie Twoim transportem do auto złomu. Po zdaniu auta otrzymasz wszystkie dokumenty, z którymi możesz udać się do wydziału komunikacji aby zgłosić zbycie samochodu lub złomowania auta. Tym sposobem możesz również  zakończyć trwającą polisę OC wypowiadając umowę z ubezpieczalnią. 

Nieważne czy auto złom, skup aut a może stacja demontażu pojazdów – wybierz odpowiednich fachowców, którzy oferują legalne usługi, aby móc sprawnie i szybko pozbyć się swojego starego auta. 

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI