r e k l a m a


Gliwiccy studenci pokonali nawet ekipę Jaguar Land Rover!

Studenci Politechniki Śląskiej po raz kolejny pokazali klasę podczas wyścigu pojazdów elektrycznych The Greenpower Corporate Challenge.

Wyścig ten odbywa się co roku na najsłynniejszych torach w Wielkiej Brytanii. W minioną niedzielę na legendarnym torze Goodwood zespół Silesian Greenpower wystartował z debiutanckim bolidem SG2013 (Shark) zajmując z 1. miejsce na podium. Gliwiccy studenci wyprzedzili nawet ekipę Jaguar Land Rover. Zawody Corporate Challenge to niezwykła okazja dla studentów do zmierzenia się z przedstawicielami dużych korporacji oraz drużynami z innych ośrodków akademickich.

Zawody polegają na przejechaniu jak największej ilości okrążeń w ciągu 90 minut wykorzystując dwie pary 12-woltowych akumulatorów.

W tym roku na torze Goodwood w kategorii Corporate Challenge wystartowało 8 zespołów. Bolid zaprojektowany i skonstruowany przez studentów zespołu Silesian Greenpower SG2013 (Shark) pokonał najdłuższy dystans: 17 okrążeń w czasie 1 h 33 min. Ten wynik zapewnił mu 1. miejsce wyprzedzając między innymi pojazdy teamu JLR Driven (Jaguar Land Rover Driven) oraz amerykańskiego koncernu Lockheed Martin.

SONY DSC

Studenci Politechniki Śląskiej przez cały rok pracowali nad nowym ekologicznym pojazdem wyścigowym, który przekroczy prędkość 70 km/h i będzie wyposażony w profesjonalne systemy telemetrii. Pod czujnym okiem koordynatorów samodzielnie projektowali, prowadzili badania naukowe i własnoręcznie wykonywali bolid elektryczny. Przeprowadzili również testy na profesjonalnym torze wyścigowym w Poznaniu. Wszystkie ich starania nie poszły na marne – już trzeci rok z rzędu stanęli na podium w Wielkiej Brytanii, promując polską myśl techniczną oraz ekologiczne rozwiązania w przemyśle motoryzacyjnym.

SONY DSC

(sg.polsl.pl)

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
10 lat temu

Gratulacje! To swietna promocja dla Śląska i naszej Politechniki. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakie mamy skarby.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI