r e k l a m a


Gliwickie baseny cieszą się dużą popularnością. Korzystają nie tylko gliwiczanie

Gliwiczanie nie muszą się martwić dostępem do krytych pływalni. Podczas gdy inne miasta mają po jednym basenie w Gliwicach są aż 4.

W tym jedna pływalnia olimpijska, która cieszy się ogromnym powodzeniem. W 2014 roku odbyły się tam 33 duże imprezy pływackie oraz 9 imprez piłki wodnej.

3 basenami w Gliwicach zarządza MZUK, a jednym prywatna firma. Wszystkie jednak wybudowało miasto. Mewa została oddana do użytku w 1999 roku, Delfin w 2002, Olimpijczyk w 2010, a Neptun w 2011.

Lokalizacja basenów została dobrana tak, by łatwo mogli do nich dotrzeć mieszkańcy różnych dzielnic. Warto dodać, że gliwiczanie mogą korzystać również z basenów w szkołach. Oferta w tym zakresie jest więc bardzo bogata.

krystian-tomala150– Dobrze się stało, że kilka lat temu podejmując decyzje dotyczące budowy pływalni nie poddano się modzie budowania aqua parków. Dziś nasze doświadczenie pokazuje, że te decyzje były trafne. Aqua parki mają kłopot z działaniem, zbilansowaniem, a nasze pływalnie są dobrze wykorzystywane i cieszą się popularnością – mówi Krystian Tomala, zastępca prezydenta Gliwic.

Amatorzy kąpieli na wolnym powietrzu mogą latem korzystać z Kąpieliska Leśnego oraz z jeziora w Czechowicach. To doskonałe miejsca do odpoczynku.

Miasto cały czas wspiera organizacje zajmujące się szeroko pojętą rekreacją wodną. W ubiegłym roku miasto sfinansowało 139 godzin nauki pływania, w których udział wzięło 2387 uczniów gliwickich szkół podstawowych. Dodajmy również, że w zajęciach klas sportowych wykorzystywano również baseny. Tylko w 2014 roku ponad 19 tys. uczniów spędziło na basenach 5433 godziny.

Pływalnie to jednak nie tylko baseny, ale również sauna, jacuzzi, salki fitness i siłownie. Z tej oferty chętnie korzystają gliwiczanie. Przykładowo frekwencja na Olimpijczyku w ubiegłym roku wyniosła ponad 138 tys. osób, z czego blisko 50 tysięcy osób było spoza Gliwic.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pytam się
pytam się
9 lat temu

halo halo gdzie te wszystkie profesory, które mówią, że Frankiewicz nic nie zrobił dla miasta, a na całym Śląsku lepiej niż w Gliwicach.

nikt
nikt
9 lat temu

Baseny są tak dobrze zbilansowane, że miasto musiało dopłacić do nich w samym 2013 roku 3 357 900 zł! Wzbogaciła się natomiast naszym kosztem spółka KOLEJOWE PRZEDSIĘBIORSTWO ZWIĄZKOWE.

cliper
cliper
9 lat temu

Oponeci zawsze beda bruzdzic i narzekac.ten portal(infogliwice) to grupa ludzi ktorzy kochaja swoje miasto i dostrzegaja dokonania ostatnich lat! nie mowie ze wsystko jest super i pieknie ale to juz zgroza.wsystkich polskich miast,mysle tu o urbanistyce i nieladzie

panna nikt
panna nikt
9 lat temu

Panie Cliper, ifnogliwice to nie żadna grupa ludzi, którzy kochają swoje miasto, tylko dziennik zarejestrowany w Sądzie Okręgowym, działający komercyjnie, dostający zlecenia z Urzędu Miasta Gliwice. Nie bardzo mogą pisać o trudnych tematach, bo łaska pańska na pstrym koniu jeździ.

cliper
cliper
9 lat temu

jak tak to spoko-fajnie!

Basen
Basen
9 lat temu

Tak, tak, baseny to może i Gliwice mają superaśne, ale gdy chce się iść po pracy to wszędzie pełno ludzi i wejść się nie da, albo szkoły nauki pływania mają zajęcia. Rano? nic z tych rzeczy, bo pływają szkoły…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI