r e k l a m a


Gorąca wyprawa w środku zimy. 1500 km na „Czarnym Lądzie”

spot_img
r e k l a m a

Jedenaście dni minęło szybko i gimnazjaliści z Pilchowic, którzy wybrali się do Maroka są już w domu – cali, zdrowi i bardzo zadowoleni.

Wrażeń było tak dużo, że opowieści egzotycznej wyprawie wystarczy na wiele, długich zimowych dni.

A zaczęło się od, nie da się ukryć, przykrej niespodzianki. Na 48 godzin przed wylotem informacja – „Lot odwołany, strajk”. Na szczęście, dzięki pomocy pracowników Biura Podróży Rainbow Tours z Tychów udało się znaleźć nowe połączenie. Dwa dodatkowe dni w Brukseli, również dzięki życzliwości kilku osób, gimnazjaliści spędzili na zwiedzaniu miasta oraz wizycie w Parlamencie Europejskim.

Przygoda na „Czarnym Lądzie” to ponad 1500 km od Tangeru przez Rabat, Casablankę, EL Jadide, Essaouire, Marrakesz, aż do Zagory. To zmieniający się z dnia na dzień krajobraz – Ocean (Atlantycki) – Góry (Atlas Wysoki pokryty śniegiem) – Pustynia (Sahara, na początek kamienisto żwirowa, a w miejscu obozu już piaszczysta).

Teraz przed uczestnikami ekspedycji pracowite 3 tygodnie. Na podsumowanie projektu „Szkolna Ekspedycja Pilchowice-Maroko 2012” zaproszą sponsorów, rodziców, nauczycieli, władze gminy oraz wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć jak niezwykłe były ich tegoroczne ferie. Zaprezentują zdjęcia oraz film z wyprawy, na żywo podzielą się wrażeniami, obserwacjami oraz zdobytym doświadczeniem.

Portal infogliwice oraz Radio Plus byli patronami medialnymi wyprawy. Ekspedycję wspierało również Radio CCM oraz firma Fordreams

Zobacz zdjęcia z gorącej wyprawy w środku zimy (fot. Adam Ziaja )

[nggallery id=62]

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jer
jer
11 lat temu

BRAVO !!!!!! tak 3mac !!!

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI