spot_img


Gornig i Kowalski byli „na VIP-ach”, a nie mieli biletów wartych 500 zł każdy? Władze Piasta zawiadamiają prokuraturę

Prezes Piasta Gliwice złożył dzisiaj w prokuraturze dwa zawiadomienia. Dotyczą one kandydata na prezydenta Gliwic Kajetana Gorniga oraz radnego sejmiku województwa Bartłomieja Kowalskiego (PiS).

Jak przekazał nam nasz informator – zawiadomienia podejrzenia popełnienia przestępstwa dotyczą „wdarcia się w dniu 12.05.2019 r. podczas trwania imprezy masowej – meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Piasta Gliwice i Jagiellonii Białystok na teren obiektu, gdzie prowadzona jest impreza masowa tj. Stadion Miejski im. Piotra Wieczorka przy ul. Okrzei 20 w Gliwicach – tj. Czyny z art. 60 paragraf 1a ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych”.

Generalnie chodzi o to, że obaj panowie mieli posłużyć się karnetami należącymi do innych osób. Jeden bilet na tzw. VIP-y to koszt 500 zł.

Jak przekazał nam nasz informator: W toku wewnętrznych czynności kontrolnych w klubie ujawniono, iż wskazane osoby weszły, a następnie uczestniczyły w imprezie masowej mimo braku biletu bądź karnetu uprawniającego do wejścia na teren imprezy. Analiza systemu biletowego pozwoliła ustalić, że na nazwiska tych osób nie wydano żadnego biletu bądź karnetu, a one same nie dokonały zakupu uprawniającego do wejścia na teren imprezy. Kajetan Gornig i Bartłomiej Kowalski mieli wejść na stadion wspólnie. Kowalski, wg nagrania z monitoringu i danych z systemu, miał przejść bez biletu lub posłużyć się niezidentyfikowanym karnetem należącym do innej osoby. Kajetan Gornig miał wejść na stadion używając karnetu wystawionego na inną osobę – w tym przypadku klub zna tożsamość właściciela karnetu. Następnie obaj mieli przebywać na terenie imprezy masowej na trybunie VIP oraz w strefie VIP w budynku klubowym.

Klub przekazał prokuraturze obszerny materiał dowodowy.

Za zarzucane czyny grozi grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Dodatkowo – jak relacjonuje nasz informator – poddano pod rozwagę prokuratury możliwość zakwalifikowania zachowania obu mężczyzn jako wyczerpującego znamiona czynu opisanego w art. 286 kodeksu karnego (oszustwo), ponieważ – jak mówi nasz informator – poprzez wprowadzenie w błąd pracowników klubu dokonujących kontroli biletowej uzyskali korzyść majątkową w wysokości wartości biletu wejściowego na mecz piłkarski na strefę VIP tj. 500 złotych. Łącznie to 1000 złotych.

Poprosiliśmy o komentarz Kajetana Gorniga oraz Bartłomieja Kowalskiego. Do chwili publikacji artykułu nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytania. Gdy Kajetan Gornig lub Bartłomiej Kowalski odpowiedzą – zamieścimy ich wypowiedzi.

Inną sprawę związaną z Bartłomiejem Kowalskim i Januszem Moszyńskim (pełniący czasowo obowiązki prezydenta Gliwic) opisał portal Dzisiaj w Gliwicach. Więcej w artykule pt. Urzędową limuzyną po darmowe bilety VIP dla kolegów.

Aktualizacja: Kajetan Gornig poinformował, że pozwał Piasta Gliwice w związku z tą sprawą. 11 lutego 2022 roku zamieścił w internecie wyrok

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI