spot_imgspot_img


Handlował narkotykami i sterydami. Zatrzymała go gliwicka policja

Śledczy z Gliwic, wspólnie z policjantami komendy wojewódzkiej w Katowicach, przeprowadzili akcję przeciwko handlarzowi niedozwolonymi środkami.

W jednym z gliwickich mieszkań, prócz narkotyków, ujawnili nielegalny „skład apteczny” z ponad kilkoma tysiącami sztuk opakowań różnego rodzaju farmaceutyków i sterydów. Sprawa należy do rozwojowych.

23 kwietnia br. przed południem do jednej z kamienic w gliwickiej dzielnicy Szobiszowice weszli kryminalni. W wynajmowanym przez 35-letniego pyskowiczanina mieszkaniu w rejonie ul. Tarnogórskiej znaleziono kilka tysięcy sztuk różnego rodzaju anabolików w formie proszków, tabletek i zastrzyków.

Na ślad nielegalnego procederu policjanci wpadli, prowadząc pracę operacyjną, w tym rozpoznanie „rynku”. Narkotyki w postaci ponad 100 gramów amfetaminy, mniejszych ilości marihuany, narkotyku MDMA oraz nielegalne środki farmaceutyczne (w znacznych ilościach) zarekwirowano i przetransportowano do gliwickiej komendy. Wraz z towarem trafił tu również przedsiębiorczy pyskowiczanin.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem prokuratury w Gliwicach. Wszystkie zabezpieczone specyfiki zostaną dokładnie przebadane w laboratorium kryminalistycznym – trzeba teraz ustalić, jakie dokładnie substancje znajdują się w opakowaniach. Podejrzanym wydaje się, że część zarekwirowanego towaru to nowe, puste opakowania na środki sterydowe. Opinia będzie stanowiła podstawę do ustalenia, czym dokładnie handlował domorosły biznesmen, a zarazem farmaceuta amator.

Za handel narkotykami oraz środkami farmaceutycznymi zatrzymanego czeka proces karny i wyrok, grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI