Weź udział w gliwickiej majówce

Wszyscy, którzy 1 maja spędzają w Gliwicach, podczas spaceru po mieście powinni mieć oczy szeroko otwarte.

Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach planuje rodzinną grę miejską, w Wójtowej Wsi zostanie rozegrany turniej piłkarski, na Rynku będą koncerty, a w parku Chopina warsztaty bębniarskie.

– Gliwicka majówka to impreza dla wszystkich – małych i dużych, mieszkańców naszego miasta, ale nie tylko. Kultura, sport, wypoczynek – w tym dniu nikt nie powinien się nudzić – zapowiada Bogna Dobrakowska, dyrektor MBP w Gliwicach.
Rano na boisku sportowym przy ul. Orkana wystartuje Turniej Piłkarski o puchar Gliwickiej Majówki. O godz. 9.00 spotka się 8 drużyn, które będą ze sobą rywalizować na murawie. Koniec rozgrywek zaplanowano na godz. 14.00. Wpisowe dla drużyny (bramkarz, 5 zawodników w polu i rezerwowi – maksymalnie 10 osób) wynosi 100 zł. Zapisy prowadzi Darek Opoka (mejlowo: [email protected], telefonicznie: 500 170 516).

W sercu gliwickiej starówki, na Rynku, o godz. 10.00 rozpocznie się rodzinna gra miejska „Poznajemy Gliwice”.

– Celem gry jest poznanie ciekawych miejsc w Gliwicach i ich historii – mówi Bogna Dobrakowska.
Weźmie w niej udział 15 drużyn liczących od 2 do 5 osób. Zgłoszenia przyjmuje Alicja Janicka z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej (mejlowo: [email protected], telefonicznie: 798 782 884). Udział w grze jest bezpłatny.

Między godz. 14.00 a 17.00 park Chopina będzie bardzo rytmicznym miejscem – wszystko za sprawą warsztatów bębniarskich z Kolektywem Foliba. W zielonym sercu miasta będzie można spróbować swoich sił w grze na bębnach (własnych albo wypożyczonych od organizatorów), a także pobić gliwicki rekord wspólnego grania na bębnach (punktualnie o godz. 16.15). Dodatkowo atrakcje w parku Chopina przygotują także Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” oraz Zespół Przedszkoli Miejskich nr 4 w Gliwicach. W programie są także zajęcia tai chi. Warsztaty w parku Chopina są otwarte dla wszystkich.

Wieczorem majówka przeniesie się na Rynek. O godz. 18.00 wystąpią gliwickie zespoły – Warszawiaki oraz Illegal Boys. Warszawiaki to Trupa Teatralna inspirująca się okresem dwudziestolecia międzywojennego i czerpiąca pełnymi garściami z warszawskiego folkloru. Po piosenkach z przedwojennej stolicy przyjdzie czas na energetyczny występ Illegal Boys. Chłopaki specjalizują się w przeróbkach światowych przebojów reggae, folku i rocka – aranżują je po swojemu, wykorzystując nietypowe, akustyczne instrumenty. Po koncertach przeniesiemy się do Stacji Artystycznej Rynek (numery kamienic: 4 i 5, I piętro, nad EMPiK-iem). Adam Drewniok, wielki fan The Beatles, opowie mniej znaną historię najbardziej znanego zespołu na świecie. Czy prawdziwego Paula McCartneya zastąpił sobowtór? O tym będzie można posłuchać od godz. 20.00. Po prelekcji zaplanowano potańcówkę – oczywiście do muzyki Wielkiej Czwórki z Liverpoolu. Wstęp wolny.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI