Hej kolęda, kolęda. Szopka na Rynku i inne atrakcje

Gliwicki Rynek szykuje się na świąteczne klimaty.

Stanie tam szopka, a 16 grudnia rozpocznie się tam jarmark świąteczny, który potrwa do Wigilii. W sąsiedztwie drewnianej stajenki pojawią się kramy, a w tradycyjne świąteczne potrawy, ozdoby i upominki. Stoiska będą czynne codziennie od 14.00 do 18.00.

Na 16 grudnia zaplanowano happening Świąteczny Rynek. W godzinach od 13.00 do 16.00 dzieci i młodzież w czasie specjalnych warsztatów będą m.in. tworzyć najdłuższy choinkowy łańcuch, uczyć się pakowania prezentów oraz przygotowywać świąteczne kartki z życzeniami.
21 grudnia o godz. 16.00 przy szopce prezydent miasta Zygmunt Frankiewicz oraz przedstawiciele duchowieństwa złożą mieszkańcom świąteczne życzenia. Do szopki trafi światełko betlejemskie. Będzie też czas na wspólne kolędowanie.
Codziennie od 16 do 22 grudnia przed szopką w godzinach od 15.30 do 16.00 zaplanowano występy i mini koncerty.
W wigilijną noc, po Pasterce w kościele pw. Wszystkich Świętych, do żłóbka na Rynku zostanie przeniesiona figura Dzieciątka Jezus. Tegoroczną „Gliwicką Szopkę” 6 stycznia o godz. 18.00 zakończy Wieczór Trzech Króli.

W okresie świątecznym atrakcje przygotowała również galeria Empik. 16 grudnia godz. 18.00 odbędzie się wernisaż linorytów Ryszarda Dasiewicza. Natomiast 16 grudnia galeria zaprasza na niezwykły, świąteczny koncert w jazzowych interpretacjach Krystyny Prońko.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI