r e k l a m a
spot_imgspot_img

Hotel Leśny na sprzedaż. Po raz kolejny

– To wszystko przez kryzys – tak Katarzyna Kobierska, naczelnik Biura Rozwoju Miasta tłumaczy niepowodzenia w poszukiwaniu inwestora dla Hotelu Leśnego.

W ciągu najbliższych miesięcy obiekt wraz z gruntem po raz kolejny trafi pod młotek. Centrum konferencyjno-wypoczynkowe „Leśny” ma ponad 70 lat. W jego skład wchodzi część trzykondygnacyjna oraz niższa dwukondygnacyjna.

Część hotelowa to 35 pokoi noclegowych, restauracja, kawiarnia i sala konferencyjna.

Powierzchnia budynku to ponad 3 tysiące metrów kw. Do tego drogi dojazdowe, parking i chodniki oraz teren wchodzący w skład kompleksu. W sumie inwestor będzie miał do zagospodarowania prawie 5 ha.

Razem z Leśnym na przetarg wystawiany jest parterowy budynek byłej kręgielni o pow. prawie 400 m2. Niestety, obiekt wymaga kapitalnego remontu, gdyż od ponad 10 lat jest on niewykorzystywany.

W bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości znajdują się otwarte baseny kąpielowe oraz nowo wybudowany basen o wymiarach olimpijskich.

Obiekty hotelowe oraz tereny przyległe objęte są ochroną konserwatorską.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, „Leśny” położony jest na obszarze usług w zakresie turystyki, sportu i rekreacji i zieleni wysokiej leśnej.

Położenie obiektu na obrzeżach miasta, w otoczeniu leśnych terenów spacerowych, jest zaletą obiektu. Można tu organizować konferencje, sympozja i spotkania.

Podczas ustnej licytacji, która odbyła się w marcu 2009 roku, należącą do miasta nieruchomość wyceniono na 16 milionów złotych. Chętnego jednak nie znaleziono.

Po raz kolejny Leśny będzie oferowany w II połowie roku. Dla zainteresowanych inwestorów, podobnie jak w przypadku budynku Dyrekcji Huty Gliwice przy ul. Mitręgi, przygotowano specjalny film prezentujący atuty nieruchomości.

Czy kryzysowe czasy mamy już faktycznie za sobą i znajdzie się chętny do kupienia „Leśnego”? Przekonamy się za pół roku.

Nina Drzewiecka

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antyfan
Antyfan
13 lat temu

Chyba największym problemem tego hotelu jest lokalizacja, niby fajnie blisko wody i lasu, ale w sezonie mieszkańcy hotelu pewnie ostro klnął pod nosem widząc te wielkie rozwrzeszczane tłumy przy basenach…

kierownik
kierownik
13 lat temu

miasto nie powinno go sprzedawac. uwazam że można tam zrobic fajny hotel i czerpac z niego zyski. wizualizacje pokazuja że ma on możliwosci

Ziutek
Ziutek
13 lat temu
Reply to  kierownik

Jednak chyba coś takiego nie leży w gestii ani obowiązkach miasta…

kierownik
kierownik
13 lat temu

dlaczego tak uważasz? np wydział jakis w UM moglby prowadzic taki hotel. normalnie by się ludzi zatrudniło, miasto czerpałoby zyski i płaciło pracownikom. pomysł nie jest zły

Baśka
Baśka
13 lat temu
Reply to  kierownik

Jak miasto jest właścicielem spółki wodociągowej, spólki ciepłowniczej, składowiska odpadów, przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej, przedsiębiorstwa naprawiającego ulice i mosty, szpitala, i wielu o podobnych charakterze to OK, ale hotel????
Nie może tego prowadzis jakis wydział bo miasto nie ma prawa czerpać zysków. Trzeba by powołac jakąś spółkę hotelarską, znaleść łebskiego i uczciwego prezesa (to wbrew pozorom jest b trudne). Może jednak poszukajmy jakiegos inwestora.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI