r e k l a m a


Hrabia Reden w ogrodzie i wakacje w muzeum

Gliwickie muzeum nie ma wakacji i zaprasza na ciekawe wydarzenia.

Dolnośląską Dolinę Pałaców i Ogrodów, gdzie w XIX wieku powstał największy w Europie kompleks rezydencji, wiązały z przemysłowym obszarem Górnego Śląska osoby ich ówczesnych właścicieli. Obok Oscara Caro, gliwickiego przemysłowca, który w Jeleniej Górze miał Pałac Paulinum, postacią niezwykle ważną dla obydwu regionów był hrabia Fryderyk von Reden.

Założyciel Królewskiej Huty, a równocześnie miłośnik sztuki ogrodowej, właściciel jednego z najwcześniejszych parków krajobrazowych na terenie ówczesnych Prus. O Redenie, twórcy nowoczesnego przemysłu wydobywczego i romantyku, o związkach, jakie łączyły go z Górnym i Dolnym Śląskiem opowie wystawa „Reden – wspólne dziedzictwo”.
Oglądać ją można w ogrodzie Willi Caro od 14 do 21 lipca.

Wstęp wolny

Wakacje z wyobraźnią w Muzeum

Wtorek, czwartek, lipiec – sierpień 2012 r., Willa Caro, godz. 10.00

Przez całe wakacje we wtorki i czwartki zapraszamy najmłodszych do Willi Caro na spotkanie z wełną, tekturą i własną wyobraźnią. Podczas półtoragodzinnych warsztatów dzieci wykonają Wełnianego Przyjaciela, który jest miękki i nigdy się nie skarży, więc zawsze można się do niego przytulić. Towarzyszyć mu będą Papierowy Pies i Sowa Mądra Głowa, na której brzuszku znajdzie się miejsce na wrześniowy plan lekcji… Bo to przecież mit, że wszystkie dzieci nie lubią szkoły…

Warsztaty rozpoczynają się o godzinie 10.00, przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Wstęp wolny, ze względu na ograniczoną ilość miejsc (maksymalnie 15 osób w grupie) prosimy o rezerwację pod numerem telefonu: 32 335 44 03.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI