Ile kosztują mieszkania w Gliwicach?

Szukasz mieszkania w Gliwicach i boisz się, że przepłacisz za mieszkanie? Nie interesuje cię kupno mieszkania od zdzierającego ostatni grosz pośrednika? Znamy alternatywne miejsca z ogłoszeniami! Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jakie są ceny mieszkań w tym mieście!

Gliwice to położone w Górnym Śląsku miasto. Na Śląsku plasuje się na czwartym miejscu pod względem liczby mieszkańców, zaś wśród miast w Polsce zajmuje 19 miejsce (pod względem liczby ludności i mieszkańców). Jeśli szukasz mieszkania na sprzedaż w Gliwicach, na Adresowo.pl znajdziesz wiele interesujących ofert uporządkowanych według najważniejszych kryteriów. Zobacz, jak działa portal i ile kosztują prezentowane tam nieruchomości.

Gdzie znaleźć mieszkanie na sprzedaż bez pośredników?

Jeśli szukasz w Gliwicach mieszkania na sprzedaż bez pośredników, zajrzyj na stronę Adresowo.pl. Możesz przeglądać na niej mieszkania w Gliwicach, a także w innych miastach na Śląsku w kolejności dodania ogłoszenia, a także według dzielnicy, liczby pokoi, powierzchni i ceny. W każdym ogłoszeniu wyróżniona jest informacja o liczbie pokoi, metrażu, piętrze i tym, czy mieszkanie sprzedawane jest bez pośrednika. W chwili szalejących cen na rynku nieruchomości (niestety tendencja ta dotyczy także Gliwic) dobrze jest przynajmniej zaoszczędzić na opłacie za pośrednika.

Porównaj wyniki przez zakupem: Mieszkania w Gliwicach. Jak znaleźć najlepsze oferty sprzedaży nieruchomości?

Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Gliwicach?

Według statystyk za kwiecień 2022 roku najtańsze mieszkanie w tym mieście kosztowało 140 tys. zł, zaś najdroższe – 1,2 mln zł. Średnia cena mieszkania wynosiła 359 tys. zł. Kupujący mieszkanie w Gliwicach za metr kwadratowy płacili średnio 5007zł. Jest to dosyć atrakcyjna cena w porównaniu do cen nieruchomości w miastach podobnej wielkości (ok. 200 tys. mieszkańców). Przykładowo, w Płocku średnia cena za m² to 6029 zł, a w Zielonej Górze  – 6762 zł (statystyki za pierwszy kwartał 2022 roku podane za Adresowo.pl). Widać więc, że w porównaniu do miast zbliżonej wielkości w innych województwach, to właśnie mieszkanie na Śląsku jest relatywnie najtańsze.

Mediana cen za m² w Gliwicach a wielkość nieruchomości

Mediana ceny za metr kwadratowy w Gliwicach wzrosła w porównaniu do roku ubiegłego o 973 zł, czyli prawie o tyle samo, co w stolicy Górnego Śląska, Katowicach (w tym mieście ceny wzrosły o 914 zł/m²). Mediana ceny całkowitej za mieszkania w Gliwicach wzrosła o 20 500 zł w porównaniu do poprzedniego kwartału (w poprzednim kwartale mediana wynosiła 310 000 zł). Porównując mediany za m² w mieszkaniach o różnej liczbie  pokoi, najniższą wartość osiągnęła mediana w 6-pokojowych i większych mieszkaniach (cena za metr kwadratowy 3111 zł). W mieszkaniach 4-pkojowych i 5-pokojowych mediana cenY za metr kwadratowy to 5500 tys. złotych. Najdroższe pozostają mieszkania 1-pokojowe – w tym przypadku mediana to 6358 zł. Widać tym samym, Że w Gliwicach panuje tendencja podobna do pozostałych miast w Polsce – im większa nieruchomość, tym niższa cena za metr kwadratowy.

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI