Ile zarabiają piłkarze i trener Piasta Gliwice?

360 tysięcy złotych kosztuje miesięczne utrzymanie całej kadry Piasta Gliwice w ekstraklasie – informuje Przegląd Sportowy.

Piast Gliwice po awansie przeszedł prawdziwą finansową rewolucję. Zespół, którego miesięczne utrzymanie w pierwszej lidze kosztowało 199 tysięcy złotych, w lipcu nagle podrożał o około 80 procent. Niemal wszyscy gracze otrzymali znaczące podwyżki. Jednym z wyjątków okazał się Tomas Docekal, który pozostał z gażą rzędu 9 tysięcy. Chciano się go pozbyć, ale nie było chętnych, więc został. Także Adrian Klepczyński nie zmienił warunków, ale on miał starą umowę.

Umowa Klepczyńskiego została zawarta jeszcze w trakcie poprzedniej przygody gliwiczan z ekstraklasą i obecnie jest na poziomie 29 tysięcy. Patrząc tylko na gołe pensje ma najwyższy obecnie kontrakt w drużynie. Tyle że Klepczyński nie dostaje premii za wygrane spotkania. A za jedno zwycięstwo można zarobić nawet 6 tysięcy.

Ogólnie pula premii na bieżące rozgrywki wynosi 2 miliony.

Prognoza opracowana przed sezonem zakłada, że milion ma być wypłacony za zdobyte punkty, a kolejny milion za zrealizowanie celu, czyli utrzymanie w ekstraklasie.

Wracając do indywidualnych umów warto podkreślić, iż najwyższy skok (zresztą zasłużenie) zanotowali Wojciech Kędziora, Tomasz Podgórski i Ruben Jurado, którzy stanowili i nadal stanowią o sile ofensywnej zespołu.

Kędziora skoczył z poziomu 8 na 24 tysiące, Podgórski z 7,3 na 20, a Hiszpan z 8 na 20,5.

Na przeciwległym biegunie znalazł się Jan Buryan, który wiosną zarabiał 7,5, a obecnie 11,5 tys. zł. To i tak dużo, zważywszy że Czech przeważnie nie łapie się do meczowej osiemnastki. W klubie mówią, że jest dobrym duchem w szatni. Jak na dobrego ducha… zarabia jednak stanowczo za dużo.

Najwięcej kasującym piłkarzem Piasta jest obecnie Kędziora. Uwzględniając premie zarabia średnio 29,2 tys. zł. Następny w kolejce jest Podgórski, który może się pochwalić średnią 27 tys. zł na miesiąc. Obu zawodnikom zdecydowanie jednak nie należy niczego wypominać. Kędziora już strzelił 5 goli, ma też 4 asysty. Podgórski zdobył 3 bramki i zanotował 1 asystę. Bez tego duetu trudno sobie wyobrazić ekipę Piasta.

Trener Piasta Gliwice Marcin Brosz zarabia 24 tysiące zł netto. Z taką wypłatą zajmuje 7. miejsce w rankingu Super Expressu. Na pierwszym miejscu jest Pavel Hapal, trener Zagłębia Lubin, który zarabia 60 000 złotych netto!

Warto dodać, że Piast obecnie zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli, a Zagłębie 13.

(źródło: Przegląd Sportowy)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anfa
Anfa
9 lat temu

Ciekawe gdzie była policja, jak kibice szli chyba z godzinę wydzierając swoje pyski nie cenzuralnymi wyrazami w okolicach ul. Pszczyńskiej, Nowy Świat i Rybnickiej, a było dobrze po 22. Swoją drogą jakoś mnie nigdy nie ciekawiły mecze, a muszę tych okrzyków radości lub nie zadowolenia słuchać po każdym jedym meczu.

zuza
zuza
9 lat temu
Reply to  Anfa

a to ty szlas za nimi ze znasz ulice ktorymi szli???

exed
exed
9 lat temu

brawo piłkarze tak dalej trzymać. wielu jest chętnych na wasze miejsca bo wielu może grać tak jak wy tylko tego im nie umożliwiają. Kopią w piłkę podwórkową i tyle za to dostają kasy – super ta piłka jest!!!

dario
dario
9 lat temu

Co to jest 360tys na cała kadrę w poznaniu prawie tyle zarabia jeden piłkarz Arboleda … hehe

Nick
Nick
9 lat temu

Może by tak ktoś dobrze poinformowany napisał,ile klub zarobił na biletach,transmisji TV oraz reklamach,bo nie wiem,czy ci kopacze to jest biznes,czy wyrzucanie naszych pieniędzy w błoto?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI