r e k l a m a


„Ja jej nie widziałem”. Potrącenie na przejściu dla pieszych

spot_img
r e k l a m a

Katowiccy policjanci przy współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym w Katowicach oraz Stowarzyszeniem „Ratujemy +” nakręcili spot profilaktyczny obrazujący jak tragiczne skutki może mieć jazda nieodśnieżonym pojazdem. Zapraszamy do zapoznania się z filmem oraz kilkoma zasadami przydatnymi nie tylko zimą. Pamiętaj – odśnież samochód, nim będzie za późno.

„Zima to czas, w którym na drogach, niestety, można spotkać pojazdy z oszronionymi szybami lub pokryte w całości śniegiem. Kierujący takimi samochodami pomimo obowiązku odśnieżenia pojazdu i zadbania o prawidłową widoczność, świadomie decydują się na jazdę pojazdem bez dostatecznej widoczności, co może prowadzić do poważnych w skutkach zdarzeń.

Policjanci przypominają, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. Nie może naruszać też porządku ruchu na drodze i narażać kogokolwiek na szkodę. Używanie pojazdu w ruchu ma również zapewniać dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania i sygnalizacji” – informuje policja.

Zobacz wideo

W związku z zimową aurą pamiętajmy, aby przed wyjazdem zadbać o bezpieczeństwo nie tylko własne, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Czasem wystarczy poświęcić kilka minut, by odpowiednio przygotować pojazd do podróży, co z pewnością podniesie komfort oraz bezpieczeństwo jazdy, a przede wszystkim pomoże uniknąć tragedii na drodze.

Pamiętajmy! Aby każda podróż była bezpieczna, warto stosować się do kilku zasad:

  • Zadbaj o prawidłową widoczność.
  • Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w szczególności w zakresie dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach.
  • Kierując samochodem, podczas rozmowy telefonicznej korzystaj z zestawu głośnomówiącego.
  • Dostosuj prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego.
  • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu.
  • Zachowaj szczególną ostrożność przed przejściami dla pieszych, przejazdami dla rowerzystów, skrzyżowaniami.
  • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży.
    Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym ogumienie, oświetlenie i poziom płynów eksploatacyjnych.
  • Pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 rok temu

śliskie pasy to podstawa 😀

Rafał
Rafał
1 rok temu

WINA KOBIETY NA PASACH! 😀 Telefon w ręce! Do tego próba wymuszenia odszkodowania, ponieważ wskoczyła na maskę zatrzymanego pojazdu 😀

Nie wyszedł im ten spot. Bardziej komedia, niż materiał do przemyśleń…
Gdy kobieta przechodzi z telefonem przez pasy – auto ma odśnieżoną maskę. Jak pada na maskę – jest śnieg 😀

Last edited 1 rok temu by Rafał
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI