r e k l a m a

spot_imgspot_img

Jak dobierać kosmetyki, mając trądzik różowaty?

Pomimo rozwoju medycyny wciąż istnieje kilka chorób budzących wiele wątpliwości, a przede wszystkim trudności w wyleczeniu. Jedną z nich jest trądzik różowaty, którego głównym objawem jest wykwit rumieniowy – zaczerwienione zmiany skórne w okolicy twarzy, utrzymujące się nawet przez wiele lat. Jest on częstą przyczyną kompleksów, zaburzeń nastroju i niskiej samooceny, zwłaszcza u ludzi młodych. Na co najbardziej powinno się zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków?

Co to jest trądzik różowaty?

Pielęgnacja cery objętej problemem trądziku różowatego nie jest łatwa i wie to każda osoba, która boryka się na co dzień z tym schorzeniem. Jest to przewlekła choroba skóry o niejasnym pochodzeniu, a dodatkowo bardzo trudna do wyleczenia i dość uporczywa. Uważa się, że zachorowanie na trądzik różowaty może mieć podłoże hormonalne, genetyczne lub środowiskowe, jak na przykład stres, zła dieta lub nieodpowiednia pielęgnacja. Większe skłonności do występowania tej choroby mają także alergicy, osoby borykające się z problemami układu pokarmowego lub nadciśnieniem tętniczym.
Trądzik różowaty głównie objawia się w postaci rumienia w centralnej części twarzy. Dodatkowo może temu towarzyszyć świąd, uczucie gorąca oraz napięcia i ściągnięcie skóry. Dopiero w kolejnych etapach rozwoju pojawiają się uciążliwe krostki i grudki. Rumień przybiera wtedy postać utrwaloną, a twarz staje się obrzęknięta.

Co stosować na trądzik różowaty?

Mając problem ze skórą naczyniową czy trądzikiem różowatym, warto zainwestować w odpowiednie kosmetyki, które są dedykowane tylko i wyłącznie temu konkretnemu problemowi skórnemu. Na czym powinna koncentrować się pielęgnacja cery, którą zaatakował trądzik różowaty?
Kosmetyki na tę dolegliwość muszą odznaczać się przede wszystkim kompleksowym działaniem i trafiać w przyczyny problemu. Głównym podłożem jest głównie nadmierna reaktywność naczyń krwionośnych, ale również nieprawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych.
Najważniejsze, aby kosmetyki były bezpieczne oraz oparte na pewnych i skutecznych składnikach naturalnych. Oprócz tego powinny zapewniać skórze wysokie nawilżenie i odbudowywać jej barierę ochronną, aby była odporniejsza na zewnętrzne czynniki. Nie powinny zawierać substancji drażniących, mocnych konserwantów czy syntetycznych barwników. Wskazane w takich przypadkach jest też stosowanie specjalnych filtrów UV, aby dodatkowo chronić twarz.

Zaskórniki – jak sobie z nimi radzić?

Podczas przebiegu trądziku pojawiają się nie tylko rumienie, ale także zaskórniki, czyli nieestetyczne wykwity. Ich główną przyczyną powstawania jest nadmiar sebum oraz łuszczenie się naskórka, który blokuje ujścia gruczołów łojowych. Zmiany te pojawiają się w miejscach, gdzie gruczołów jest najwięcej, czyli na nosie, czole, brodzie, a także ramionach, plecach i klatce piersiowej.
Podstawą walki z zaskórnikami jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Do oczyszczania powinno stosować się łagodne preparaty, które usuną nadmiar sebum oraz zanieczyszczenia zgromadzone w ciągu dnia. Całkowite pozbycie się problemu jest możliwe, ale czasochłonne, a procesu niestety nie da się przyspieszyć. Kiedy pojawią się zaskórniki, najlepiej regularnie oczyszczać skórę oraz wykonywać peelingi, które złuszczają martwy naskórek i odblokowują zatamowane ujścia gruczołów łojowych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI