r e k l a m a
spot_imgspot_img

Jak kiedyś wyglądały pogrzeby? Dowiesz się w muzeum

Gliwiccy muzealnicy zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na bezpłatne zajęcia zatytułowane „Grobowce i kurhany – o zmarłych w pradziejach i średniowieczu”.

Lekcje będą organizowane w Zamku Piastowskim (ul. Pod Murami 2) w dniach od 23 do 26 października oraz 30 i 31 października. Jak wyglądał obrządek pogrzebowy ludzi, którzy zamieszkiwali teren Polski w epoce kamienia, brązu i żelaza, w okresie wpływów rzymskich, a także w średniowieczu? Czym wyróżniły się grobowce najznamienitszych osób okresu pradziejów? Jakie przedmioty wkładano zmarłym do grobów w czasach starożytnych?

Odpowiedzi m.in. na takie pytanie poznają uczestnicy zajęć. Dowiedzą się, co znaleziono w grobach mieszczan gliwickich odkrytych na cmentarzu przy kościele Wszystkich Świętych. Zobaczą też oryginalne eksponaty biżuterii, elementy uzbrojenia oraz inne przedmioty, na które natrafiono w trakcie badań archeologicznych cmentarzysk na terenie powiatu gliwickiego. Spotkania poprowadzi archeolog z Muzeum w Gliwicach, Radosław Zdaniewicz.

Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem 32/335-44-03.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI