Jak prawidłowo przycinać ćwierćwiałki?

Ćwierćwałki to jedne z najchętniej wybieranych elementów wykończeniowych do wnętrz. Mają one wiele zastosowań i cechują się świetną stylistyką. Wiele osób jednak zadaje sobie pytanie, jak należy przycinać ten typ listew. Często jest to powód, przez który rezygnujemy z zakupu lub szukamy pomocy wśród ,,specjalistów”, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dowiedz się, jakie narzędzia są wykorzystywane przy przycinaniu ćwierćwałków i jak prawidłowo powinno się ciąć ten typ listwy.

Ćwierćwałki – istotny element aranżacji wnętrza

Ćwierćwałki to przedmiot, który można zaliczyć do grupy detali wszechstronnych. W ofercie firmy Parkiety Pętlak znajduje się wiele ćwierćwałków, które idealnie komponują się we wnętrza każdego typu. Za pomocą ćwierćwałka uda nam się ukryć szczeliny dylatacyjne czy zabezpieczyć elementy aranżacyjne przed różnymi stłuczeniami. Chronią ściany przed zabrudzeniem i wyposażenie przed obiciami i uszkodzeniami. Do takich sytuacji dochodzi nawet podczas odkurzania czy mycia podłogi. Ćwierćwałki o solidnym wykonaniu i odpowiedniej grubości będą służyć jako bariera przed takim zagrożeniem, dzięki czemu w przyszłości można uniknąć ponownego malowania ścian czy uzupełniania ubytków. Ten detal w naszych wnętrzach również chroni szczeliny przed kurzem i wilgocią oraz maskuje narożniki wewnętrzne. Ważne jest, aby wybrać taki ćwierćwałek, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom i sprawdzi się w planowanym zastosowaniu. Ćwierćwałki w sklepie Parkiety Pętlak są wyrabiane na indywidualne zamówienie klientów i każdy pokryty jest trzema warstwami lakieru poliuretanowego, dzięki temu charakteryzują się odpornością ścieralną i chemiczną. Ich dodatkowym atutem jest łatwość w czyszczeniu.

Jak przycinać ćwierćwałki? 

To pytanie na pewno pojawiło się w głowie wielu klientów, którzy zastanawiają się nad zakupem ćwierćwałków. Najlepszym sposobem na przycinanie tego typu elementów wykończeniowych jest użycie klasycznej piły ręcznej z małymi, dobrze naostrzonymi ząbkami. Warto przy tym skorzystać ze skrzynki uciosowej. Umożliwi to nam obróbkę ćwierćwałków pod kątem 45 i 90 stopni. Jeśli zależy nam na skróceniu listwy, należy uciąć ją pod kątem prostym. Natomiast docinanie listwy w rogach w celu dopasowania jej na łączeniu dwóch ścian, powinno odbyć się pod kątem 45 stopni.

Ćwierćwałek drewniany – najpopularniejszy rodzaj listwy wykończeniowej

Decydując się na ćwierćwałki, najczęściej wybór pada na ćwierćwałek drewniany. Charakteryzują się one estetycznym wyglądem oraz są idealnym kompanem dla drewnianych podłóg i paneli drewnopodobnych. Materiały konstrukcyjne bardzo często wytwarzane są z drewna, ze względu na to, że surowiec ten jest lekki, łatwy w obróbce, a przy odpowiedniej impregnacji bardzo wytrzymały. Ćwierćwałki drewniane także przycina się za pomocą piły ręcznej oraz skrzynki uciosowej pod kątem 45 i 90 stopni. Dzięki temu będzie można dociąć ćwierćwałki w rogach lub je skrócić na długości.


Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI