Przy gliwickiej Onkologii powstaje wielopoziomowy parking

Trwają prace przy budowie nowego, wielopoziomowego parkingu Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach. Roboty są zaawansowane i już wiemy, jak obiekt będzie wyglądał z zewnątrz.

Obecnie Instytut dysponuje ograniczoną liczbą miejsc postojowych, co irytuje kierowców. Ze względu na to, na ul. Wybrzeże Armii Krajowej w kierunku ul. Jana Śliwki, od godzin porannych tworzą się zatory drogowe. Jednak ten trudny czas trzeba przetrwać.

Instytut Onkologii apeluje o dojazd do placówki komunikacją miejską lub pozostawienie samochodu w centrum Gliwic. Do czasu zakończenia inwestycji, które planowane jest w lipcu 2022 r. trzeba liczyć się ze zmniejszoną liczbą miejsc parkingowych.

Inwestycja kosztuje około 24,2 mln zł. Generalnym wykonawcą jest Grupa NDI, a inwestorem – Narodowe Centrum Onkologii w Gliwicach. Wielopoziomowy parking ma powierzchnię blisko 20 tys. m kw. Do dyspozycji kierowców będzie 800 miejsc postojowych, w tym 32 miejsca dla niepełnosprawnych. Będą stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 miesiąc temu

jak Straż Miejska się w nim odnajdzie? Staną na wjeździe/wyjeździe?

IMG_20220526_172159.jpg
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI