r e k l a m a


Jakie kwiaty na wesele?

Kwiaty są istotnym elementem wielu różnych uroczystości. Są szczególnie ważnym dekorem zwłaszcza na weselu. Ich dobór powinien być uzależniony od stylu, w jakim chcemy zorganizować swój ślub, ale również jego terminu. Niektóre gatunki nie są dostępne o każdej porze roku lub ich ceny poza sezonem kwitnienia są bardzo wygórowane. Z tego powodu narzeczeni, którzy zastanawiają się, jakie kwiaty wybrać na wesele, bardzo często korzystają z pomocy doświadczonych florystów. Jakie gatunki są chętnie wybierane na wesele? Podpowiadamy.

Jakie kwiaty na wesele wiosną?

Intensywny sezon ślubny trwa od kwietnia do września, chociaż uroczystości te organizowane są o każdej porze roku. Jeśli zdecydowaliśmy się na organizację takiej imprezy w kwietniu, szukając kwiatów, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na tulipany i frezje. W tym czasie przeżywają one pełny rozkwit i we wszelkich bukietach czy dekoracjach prezentują się niezwykle estetycznie. Występują w różnych kolorach, w tym także pastelowych, dzięki czemu łatwo można dopasować je niemal do każdego stylu takiej imprezy. Kwiaciarnia Kraków w kwietniu przekazuje narzeczonym również eleganckie forsycje, które świetnie prezentują się zarówno w bukietach, jak i dekoracjach stołów. W maju z kolei królują przede wszystkim piwonie. Kwiaty te świetnie prezentują się w ślubnych dekoracjach, ale także bukietach i dostępne są w szerokiej gamie różnych kolorów. W maju możemy postawić również na lilie, a także goździki czy storczyki.

Jakie kwiaty na wesele latem?

Wiele par decyduje się na organizację ślubu w czerwcu. W tym miesiącu popularne są przede wszystkim piwonie. Wśród innych sezonowych propozycji wymienia się także lilię afrykańską, a także astry. W czerwcu kwitnie również wiele kwiatów polnych, które chętnie włączane są przez panny młode, zwłaszcza do ich bukietów. Zalicza się do nich na przykład chabry i dzwonki. W lipcu z kolei w ślubnych dekoracjach pięknie prezentują się gardenie i gipsówki, eleganckie cynie i różnorodne dalie. O tej porze roku panny młode chętnie stawiają także na róże. W sierpniu w dekoracjach sali weselnych czy bukietach ślubnych dominują również gipsówki, czy róże, ale także słoneczniki, mieczyki, hortensje i lilie.

Jakie kwiaty na wesele jesienią i zimą?

Narzeczeni, którzy decydują się na ślub jesienią lub zimą również mają sporo propozycji kwiatów do wyboru. Jesienią pięknie prezentują się zwłaszcza słoneczniki, wrzosy, lwie paszcze, cynie, anemony, a także gerbery. Można je wykorzystać zarówno w kompozycjach na stoły, jak i w bukiecie ślubnym. W październiku możemy zaopatrzyć się na przykład w begonie, aksamitki, róże, nagietki, jeżówki czy celozje. W listopadzie z kolei chętnie wybierane są goździki, kalie i gardenie. Zimą zaś w dekoracji ślubnej najchętniej wybierane są kwiaty takie jak róże, zawilce, goździki, hiacynty, anemony, kalie, a czasami także gałązki świerkowe.
Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI