Jakie usługi dodatkowe oferują firmy kurierskie?

W branży kurierskiej panuje duża konkurencja – z korzyścią dla klientów! Niższe ceny można osiągnąć wybierając brokera kurierskiego, natomiast sami przewoźnicy prześcigają się w udogodnieniach oferowanych użytkownikom. Oto najpopularniejsze spośród nich.

Dodatkowe usługi, oferowane przez przewoźników

Firmy kurierskie doskonale znają potrzeby swoich użytkowników i wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom. Dodatkowe usługi mogą dotyczyć przyspieszonej dostawy oraz jeszcze bardziej wygodnej obsługi.

Przesyłka za pobraniem

Przesyłka za pobraniem to dobre rozwiązanie z punktu widzenia odbiorców, którzy mają ograniczone zaufanie wobec nadawcy. Warto rozważyć taką opcję w przypadku skorzystania z małego i niesprawdzonego sklepu internetowego lub prywatnego sprzedawcy na platformie typu marketplace. Przesyłka za pobraniem polega na tym, że odbiorca płaci za przesyłkę dopiero w momencie jej otrzymania, co ogranicza ryzyko oszustwa. Taką firmy kurierskie oferują swoim klientom już od wielu lat.

Dodatkowe ubezpieczenie przesyłki

Mniej popularną, choć niekiedy bardzo przydatną usługą jest dodatkowe ubezpieczenie przesyłki. Należy pamiętać, że u każdego przewoźnika paczki są ubezpieczone na określoną kwotę, co jest wliczone w cenę usługi. Jednak wysyłając wartościowe przedmioty lepiej podwyższyć kwotę ubezpieczenia – chociaż ryzyko zaginięcia bądź uszkodzenia towaru jest znikome, warto dmuchać na zimne. Wyższe ubezpieczenie zadziała jednak wyłącznie w przypadku, gdy użytkownik będzie w stanie udokumentować wartość przedmiotu, na przykład przedstawiając fakturę jego zakupu.

Zwrot podpisanych dokumentów

Zwrot podpisanych dokumentów to ciekawe rozwiązanie dla klientów biznesowych – przede wszystkim usługodawców. Kurier dociera do adresata z dokumentami. Ten otwiera przesyłkę i podpisuje wybrany dokument – na przykład umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Przesyłka trafia następnie do adresata. Nawet dzisiaj nie wszystkie sprawy można załatwić online!

Dostawa w ciągu 24 godzin

Odbiorcy i nadawcy, którym szczególnie zależy na czasie mogą skorzystać z oferowanych przez kurierów szybszych dostaw, tak zwanych 24-godzinnych. Przesyłka zyskuje wtedy priorytet. Należy pamiętać, że usługa dotyczy dni roboczych, co oznacza, że paczka nadana w piątek nie dotrze do adresata na drugi dzień, a dopiero w poniedziałek.

Dostawa w sobotę

Powyższy problem można jednak skutecznie ominąć, ponieważ dziś wiele firm kurierskich oferuje także dostawy w sobotę. Standardowe paczki są dostarczane do odbiorców od poniedziałku do piątku – przy dodatkowej opłacie również w sobotę.

Dostawa w określonych godzinach

Użytkownicy mają do wyboru także dostawę w określonych godzinach – na przykład rano lub po południu. Każda firma kurierska kieruje się własnymi przedziałami czasowymi, ale gwarantowana godzina dostawy z pewnością zostanie dotrzymana.

Powiadomienia

Dodatkową, a coraz częściej również standardową usługę stanowią powiadomienia wysyłane do nadawców i odbiorców. Przy pomocy sms-ów oraz wiadomości e-mail otrzymują oni informację o zmianie statusu przesyłki, dzięki czemu wiadomo, kiedy zostanie ona dostarczona. Nadawca może od kuriera otrzymać także potwierdzenie odbioru.

Otwarcie paczki w obecności kuriera

Poczta Polska za dodatkową opłatą oferuje swoim klientom jeszcze jedną ciekawą usługę – możliwość otwarcia paczki w obecności kuriera. Dzięki temu odbiorca może sprawdzić, czy towar jest zgodny z zamówieniem bądź czy nie został uszkodzony.

Usługi dodatkowe dostępne również u brokerów kurierskich

Obecnie coraz więcej klientów rezygnuje z zamawiania usług kurierskich bezpośrednio na stronie przewoźnika na rzecz brokerów kurierskich. Tanie przesyłki kurierskie Sendit.pl są tego doskonałym przykładem. Nadawca, korzystając z porównywarki, może w jednym miejscu przeglądać oferty wielu przewoźników, aby wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie. W ten sposób klienci uzyskują atrakcyjne rabaty bez konieczności podpisywania umowy z przewoźnikiem. Wszystkie usługi dodatkowe oferowane przez kurierów są dostępne również tą drogą. Aby rozpocząć wygodne korzystanie z brokera kurierskiego, wystarczy zarejestrować się na stronie: https://www.sendit.pl/.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI