r e k l a m a


Jarmark Bożonarodzeniowy w Gliwicach. Mnóstwo atrakcji

Jeszcze więcej jarmarkowych domków, jeszcze więcej smakołyków, jeszcze więcej atrakcji!

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy zapowiada się wystrzałowo! Od 6 do 22 grudnia na gliwickim Rynku będzie można upolować oryginalne prezenty, kupić choinkowe ozdoby oraz posmakować świątecznych przysmaków.

Jarmark Bożonarodzeniowy będzie otwarty codziennie między godz. 12.00 a 18.00. W weekendy, ze względu na świąteczne imprezy na Rynku, stoiska będą czynne dłużej – część do godz. 19.00, a niektóre (gastronomiczne) do godz. 21.00.

W tym roku na Rynku będzie także więcej domków handlowych. Niektóre stoiska pojawią się po raz pierwszy, ale spokojnie – wystawcy znani i lubiani z poprzednich lat też będą z nami. Co będzie można znaleźć na Jarmarku Bożonarodzeniowym? Prawie wszystko: biżuterię, ceramikę, antyki, ozdoby świąteczne, ręcznie robione świece, rękodzieło, pierniki, miody, wędliny, sery. Na miejscu będzie można skosztować świątecznych potraw i uraczyć się grzanym winem.

Mikołajkowy Rynek
6 grudnia zapraszamy na Rynek wszystkie dzieci (i nie tylko). O godz. 16.00 będzie można spotkać najważniejszego gościa, poznać mikołajowe sekrety, a nawet zrobić sobie zdjęcie ze świętym mikołajem w śnieżnej kuli. Porządku będą pilnować elfy cyrkowcy oraz… Minionki. Na scenie wystąpią: Gwar – rewelacyjna grupa taneczna z gliwickiego Młodzieżowego Domu Kultury, a na deser, przybyły spod samiuśkich Tater, Zespół GóralSKIego, czyli czterech zacnych górali i jedna góralka.

Muzyczny Rynek
Pierwszy jarmarkowy weekend zdominują akrobaci i świąteczne szlagiery. W sobotę, 9 grudnia, zobaczymy m.in. nowatorski pokaz LED i Cyr wheel show, wykorzystujący niezwykłe efekty świetlne oraz cyrkowe umiejętności akrobatów, wykonujących zapierające dech w piersiach ewolucje na ogromnych obręczach. W świąteczny klimat wprowadzą nas uczniowie szkoły muzycznej, wykonując brawurowo najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

W niedzielę, 10 grudnia, scenę opanują młodzi i zdolni tancerze, którzy pod okiem profesjonalnych trenerów zaprezentują umiejętności w różnych stylach tańca. Mroźną atmosferę zimowego wieczoru rozgrzeje z pewnością niesamowite, kolorowe i magiczne ‒ chemiczne show. Na deser ‒ finalistka „Mam talent”, mistrzyni hula-hoop oraz kobieta guma. Wieczór zakończy nastrojowy koncert najpiękniejszych świątecznych utworów w wykonaniu zespołu Gospel Sound.

Bajkowy Rynek
Jakie jest najbardziej bożonarodzeniowe zwierzę? Oczywiście renifer! 16 grudnia miejcie się na baczności – „Renifer i Bałwanek atakują Gliwice”. Oczywiście tylko w interaktywnym spektaklu pod tym tytułem. Przez cały weekend 16‒17 grudnia na brak wrażeń nie będą też mogli narzekać nieco starsi widzowie, którzy zasiądą w siedmiowymiarowym kinie. Będzie można dosłownie przenieść się do świata filmu i na własnej skórze poczuć pęd huraganu albo ulewny deszcz. Po mocnych filmowych wrażeniach będzie jeszcze można spróbować swoich sił na dwóch symulatorach sportów zimowych. To wszystko w sercu gliwickiej starówki!

17 grudnia gliwickim Rynkiem zawładnie iluzjonista Tomasz Vinici. Artysta sztuki iluzji odsłoni kilka kart ze świata magicznych sekretów. O godz. 18.20 na scenie nastąpi uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Ogień, który zapłonął w Grocie Narodzenia Pańskiego, z Palestyny dotrze do Gliwic. Na zakończenie pełnego wrażeń popołudnia zaplanowano niezwykły koncert. Wystąpią uczestnicy megapopularnego programu „The Voice of Poland” – Katarzyna Dereń, Arek Kłusowski, Małgorzata Nakonieczna i Ernest Staniaszek. Znacie ich z telewizji – teraz będzie okazja zobaczyć ich na żywo!

Wstęp na Jarmark Bożonarodzeniowy i udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. Organizatorem imprezy jest Miasto Gliwic

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patrycja Turkowska
6 lat temu

Ania Pilny Iwona Maciak

Ania Pilny
6 lat temu

Noo 😀 grzane wino jest 😀

Izabela Janoszka
6 lat temu

Sandra Hajda tradycja to tradycja – idziemy

Mariola Łoboda
6 lat temu

Byliśmy jest bardzo ładny!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI