Jarmark średniowieczny w obiektywie. Zobacz zdjęcia

Przez 3 dni Gliwice żyły historią – i to tą bardzo odległą.

Na przedpolu Zamku Piastowskiego odtworzono realia późnego średniowiecza. Pojawił się pulsujący życiem jarmark z kramami rzemieślników, rycerzami i przechadzającymi się tam mieszkańcami w strojach z epoki. W klimat dawnych czasów wprowadził gliwiczan barwny korowód z grajkami, halabardnikami i damami dworu, który przemaszerował przez gliwicki Rynek.

Wszystko w ramach Dni Dziedzictwa Kulturowego, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Śladami archeologicznej przeszłości Gliwic”.

Jarmark Księcia Siemowita z licznymi atrakcjami przyciągnął tłumy gliwiczan, tych najmłodszych i tych nieco starszych. Sygnał do rozpoczęcia jarmarku dała potężna salwa artyleryjska z bombardy.

Później na placu przed Zamkiem pojawili się rycerze w pełnym rynsztunku, którzy walczyli przy użyciu średniowiecznego oręża.

Wokół zamku rozstawiono kilkanaście kramów rzemieślniczych, na których można było zapoznać się z technikami średniowiecznego wytwórstwa oraz obejrzeć, a także zakupić wyroby, stanowiące wierne rekonstrukcje średniowiecznych sprzętów.

W programie Jarmarku znalazły się też pokazy musztry paradnej i bojowej, warsztaty tańca średniowiecznego oraz degustacja specjałów kuchni staropolskiej.

Zobacz zdjęcia

fot. Patrycja Lewczuk

[nggallery id=33]

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
good
good
12 lat temu

podobają mi się te akcje, kiedy widać, że miasto żyje nie tylko codziennością

ZNAFCA
ZNAFCA
12 lat temu

JEST I GWIAZDOR, NA OSTATNIEJ SŁIT FOCIE. O CZYWIŚCIE MÓWIĘ O KONIU.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI