Jutro policja przeprowadzi akcję „Pieszy”

W środę od godziny 6.00 do 22.00 na drogach Gliwic i powiatu policjanci przeprowadzą działania pod hasłem „Pieszy”.

Akcja ukierunkowana jest na systematyczne zwiększanie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są osoby piesze. Cel to realizowanie kontroli w miejscach najbardziej zagrożonych wypadkami. Policjanci będą się też przyglądać zachowaniom kierowców, kontrolować sytuację na przejściach. Przede wszystkim sprawdzą, jak w rejonie dróg i ulic zachowują się sami piesi.

Niestety, prowadzenie tego typu działań uwarunkowane jest występowaniem złych nawyków wśród wszystkich użytkowników dróg.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anfa
Anfa
9 lat temu

Przedewszytkim ma to na celu zebranie nowych funduszy, nie oszukujmy się policji ostatnio jezdzi wiecej i kontrole sa czesciej, Plan trzeba wykonać, kasa musi byc.

kris
kris
9 lat temu
Reply to  Anfa

jakos trzeba ratowac sytuacje i brednie o tym, ze w PL nie ma kryzysu…do tego trzeba teraz skads wziac pieniaze jak sie je wydalo na ME2012, nagrody, odprawy, samoloty tam i nazad dla oficjeli…

Gościu
Gościu
9 lat temu
Reply to  Anfa

Wiesz, że kasa z policyjnych mandatów wpływa na konto Urzędu Wojewódzkiego?

mistrzunio
mistrzunio
9 lat temu

kiedyś gdy szedłem na uczelnie to przeszedłem aż 1m od przejscia i mnie policja złapała 😀 pytałem czy mogę dostać pouczenie – niestety nie byli łaskawi bo trzeba karać. Ale w tym samym czasie złapali licealistów i im darowali bo nie mieli skończonych 18stu lat. Ogólnie to widzę, że jest podział na równych i równiejszych

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI