Kaktusy i rośliny owadożerne w Palmiarni

Od 22 do 27 maja w przepięknych pawilonach Palmiarni Miejskiej w Gliwicach odbędzie się wystawa kaktusów i roślin owadożernych.

Wystawa została zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Miłośników Kaktusów Oddz. Śląski oraz miłośników roślin owadożernych przy wydatnej pomocy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach. Jak co roku zapraszamy wszystkich gliwiczan oraz osoby które interesują się egzotycznym roślinami do odwiedzenia pawilonów Palmiarni Miejskiej w Gliwicach ul. Fredry 6.

Wystawa w tym roku będzie poświęcona polskim tradycjom i osiągnięciom w uprawie kaktusów. PTMK Oddz. Śląski w bieżącym roku obchodzi swoje 45 lecie powstania. W lutym 1967 roku w Chorzowie został powołany do życia Oddział Śląski, jego
pierwszą przewodniczącą została dr n. med. J. Bylina. Towarzystwo od samego początku bardzo aktywnie działało na polu popularyzacji kaktusowego hobby wśród mieszkańców Śląska. Wystawy kaktusów organizowane najpierw w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, a następnie w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach cieszyły się zawsze bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Wystawę będzie uzupełniać prezentacja zdjęć szczególnie rzadkich przedstawicieli tej rodziny, których botaniczne opisy i odkrycie, nierozerwalnie związane są z badaniami i poszukiwaniami na terenie obu ameryk prowadzonymi przez polskich kaktusiarzy W. Wojnowskiego, Z. Prejera, W. Foika oraz G. Matuszewskiego.

W tym roku zostanie zaprezentowana kolekcja mało znanych kaktusów endemicznie występujących na terenach obecnego Chile. Na wystawie oprócz obejrzenia przepięknych roślin będzie można wzbogacić swoją prywatną kolekcję o rośliny zakupione na kiermaszu przed Palmiarnią. Wypieszczone i zadbane roślinki będzie można zakupić po przystępnych cenach pod koniec wystawy tj. w sobotę i niedzielę (26.05 i 27.05). W czasie całego czasu trwania wystawy będzie można uzyskać informacje i porady na temat uprawy kaktusów od członków PTMK pełniących dyżury w punkcie informacyjnym na terenie wystawy.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI