r e k l a m a


Klasycy wiedeńscy w Bajce

spot_img
r e k l a m a

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza 18 czerwca 2011 w sobotę o godz. 18.00 i 19.30 do Sceny Bajka-Kina Amok na koncerty kameralne Kwartetu Śląskiego i zaproszonych gości.

W programie koncert o godz. 18.00 – L. van Beethoven – Kwartet e-moll op. 59 nr 2, W. A. Mozart – Koncert fortepianowy A-dur KV 414. Zagrają: Wojciech Waleczek – fortepian i Kwartet Śląski.

koncert o godz. 19.30:
– L. van Beethoven – Kwartet F-dur op. 135
– W. A. Mozart – Koncert fortepianowy F-dur KV 413
Zagrają: Paweł Motyczyński – fortepian i Kwartet Śląski

Kwartet Śląski w składzie:
– Szymon Krzeszowiec – I skrzypce
– Arkadiusz Kubica – II skrzypce
– Łukasz Syrnicki – altówka
– Piotr Janosik – wiolonczela

Prowadzenie:
– Violetta Rotter-Kozera (koncert I)
– Krzysztof Korwin Piotrowski (koncert II)

Mozart i Beethoven to prawie jak mistrz i uczeń. Bez Mozarta nie byłoby Beethovena, a może byłby, ale zupełnie inny. Ponad dwadzieścia koncertów fortepianowych Mozart napisał z akompaniamentem orkiestry. Tylko cztery opracował sam z kwartetem smyczkowym. Dwa z nich usłyszymy w ciągu tego wieczoru. Beethoven do dzisiaj należy do największych kompozytorów kwartetów smyczkowych. Na przestrzeni całego swojego życia napisał ich szesnaście. IX Symfonia mistrza z Bonn nosi opus 125. Po niej, będąc już kompletnie głuchym, napisał swoje największe kwartety smyczkowe. Opus 135 to ostatni z jego kwartetów ze słynnym pytaniem i odpowiedzią przed ostatnią częścią: „Muss es sein? Es muss sein!” („Musi to być? To musi być!”). Zapraszamy do wspólnego poszukiwania pytań i odpowiedzi w muzyce klasyków wiedeńskich.

BILETY: 10 zł (norm.), 7 zł (ulg.)
KARNET na dwa koncerty: 16 zł (norm.), 10 zł (ulg.)

spot_img
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI