r e k l a m a


Klub należy sprzedać – Zbigniew Wygoda o Piaście Gliwice (TV)

spot_img
r e k l a m a

Sprzedaż Piasta Gliwice prywatnej firmie zdominowała spotkanie Zbigniewa Wygody z mieszkańcami.

Przewodniczący Rady Miejskiej interesował się także trwałością murawy oraz poinformował dlaczego na Olimpijczyku nie można rozgrywać międzynarodowych zawodów.

Zbigniew Wygoda nie wierzy w awans Piasta do ekstraklasy. Na spotkaniu z „mieszkańcami” poinformował, że otrzymał list od firmy zainteresowanej kupnem Piasta Gliwice i uważa, że klub należy szybko sprzedawać.

– Jeżeli władze miasta się nie zgodzą, to trzeba to będzie uznać za działanie na szkodę miasta – zapowiedział.
Stanowisko Przewodniczącego Rady Miejskiej popierali głośno Andrzej Potocki i Zbigniew Koźmiński. Moralnego wsparcia udzielał Jacek Krzyżanowski.

[flashvideo file=”https://infogliwice.pl/filmy/2011_11/20111129_spotkanie_wygoda_piast.flv” /]
 

Andrzej Potocki wieszczył, że na wiosnę Piast poniesie, podobnie jak rok temu, katastrofalną porażkę.
– Ta drużyna to zlepek przypadkowych piłkarzy, bez wyraźnego lidera – mówił
– Przecież ta „przypadkowa” grupa bardzo dobrze sobie radzi, a na trybunach zasiada prawie komplet widzów – odpowiadał jeden z mieszkańców.
– Prowadzenie profesjonalnego klubu,a takim jest Piast Gliwice, to nie jest zadanie miasta – podsumował Wygoda.

Show Przewodniczącemu ukradł jeden z jego sympatyków, który po otrzymaniu mikrofonu, mówił o bardzo wielu dręczących go sprawach w kontekście historycznym. Nie dał się zbić z pantałyku ani odebrać sobie mikrofonu i długo opowiadał o swoich przeżyciach z czasów głębokiej komuny. Opuszczających salę zdążył jeszcze poinformować o braku szaletów na ul. Zwycięstwa.

W nawiązaniu do informacji jakie pojawiły się w ostatnich dniach w prasie, odnośnie propozycji zakupu Piasta Gliwice przez niemieckiego inwestora, na stronie www.piast-gliwice.eu pojawiła się wypowiedź wiceprezesa Piasta Jarosława Kołodziejczyka.

„Niewątpliwie ważne jest pozyskanie prywatnych inwestorów, którzy przejęliby na siebie finansowanie klubu. Od początku swojej pracy w Piaście Gliwice czynię starania w celu pozyskania inwestora, który na zdrowych warunkach zainwestowałby w klub. Istotnym jest, aby podobnie jak to jest w Niemczech, nie był to jeden inwestor, który w razie słabszej kondycji finansowej doprowadziłby jednocześnie do upadku klubu. Istnieją dwa modele finansowania klubu przez prywatnych inwestorów. Pierwszy z nich zakłada, że pozyskujemy kilku większych i kilku mniejszych związanych z Gliwicami inwestorów, którzy będą w stanie zapewnić budżet klubu na odpowiednim poziomie. Miasto w tym momencie posiadałoby mniejszościowe udziały, a z czasem gdy sytuacja ustabilizowałby się na odpowiednim poziomie, Urząd Miejski odsprzedałby pozostałe akcje. Drugi model to pozyskanie zagranicznego sponsora, który jest jednocześnie właścicielem innego zagranicznego klubu grającego na najwyższym szczeblu rozgrywek, a Piast stałby się dla niego klubem satelickim, co niesie za sobą szereg korzyści nie tylko materialnych, ale również sportowych i organizacyjnych poprzez przekazywanie wzajemnych doświadczeń oraz wymianę i szkolenie piłkarzy oraz kadry trenerskiej.”

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antyfan
Antyfan
12 lat temu

Bardzo krzepiące dla kibiców i piłkarzy muszą być słowa Wygody, że nie wierzy w awans.
Wygoda, wielki znafca sportu… Żenada.

Irq
Irq
12 lat temu

Tak najlepiej sprzedać by zyski i śmietankę po wielu latach pracy szkoleniowców , zawodników i działaczy spijał jakiś prywaciarz . Widzę ,że nie tylko w Bytomiu się bredzi.

baran
baran
12 lat temu

bez komentarza

Jan M
Jan M
12 lat temu

Piękne podsumowanie 😀

Anonimowo
12 lat temu

a kim jest ten wygoda?

piast1945
piast1945
12 lat temu

Myślę że to dobry pomysł do puki miasto będzie trzymać łape na klubie nigdy nie wajdziemy do Ekstraklasy;;)

mieszkaniec
mieszkaniec
12 lat temu

Raz Wygoda trafił w sedno sprawy: „Natomiast osobiście nie widzę powodu, żeby gliwiczanie niezainteresowani piłką mieliby opłacać Piasta pośrednio przez spółki miejskie, to nie jest ich rola tych spółek.”

Niech sobie kibice płacą na klub a pieniądze reszty mieszkańców miasta zostawią w spokoju.

Maro
Maro
12 lat temu

ale hipokryzja 😀 kibole krzyczeli koza do woza i nie chcieli koźmińskiego w gliwicach a teraz są z nim przyjaciółmi 😀 koza im doradza i poucza jak się powinno coś robic w klubie z którego został wyrzucony bo nic nie robił 😀 ale jazda

otóż to
otóż to
12 lat temu

Wygoda dla mieszkańców? NIE!!!!! Wygoda dla krzyżaka!!!!

Antyfan
Antyfan
12 lat temu

200tyś Euro za akcję warte 1,2mln Euro, świetny interes tylko dla kogo, bo napewno nie dla miasta ?

andrzej
andrzej
12 lat temu

Nie sprzedawac Piasta! Poczekac aż awansuje do Ekstraklasy, a ma na to ogromne szanse i wtedy zarabiac na klubie. Nie wiem dlaczego mamy oddac klub za grosze a właściwie za eurocenty a później jakiś burak ma się dorabiac na naszym klubie. Klub jest dla mieszkańców a nie dla jakichs dorobkiewiczów. Fakt faktem że ludzie pokroju Kołodziejczyka nie powinni byc w zarządzie ale klub powinien należec do miasta.

wrd
wrd
12 lat temu

Niech pan Komfort zejdzie już ze sceny bo widać, że mu teatr nie leży. Co najwyżej drugoplanowa w sitcomie…

mataj
mataj
12 lat temu

z innego forum A co do wczorajszego spotkania to jedna wielka żenada. 1. Fajnego obrońce znaleźli zagorzali kibice Piasta – pana Wygodę, który nie dość że nie życzy dobrze Piastowi, nie chodzi na mecze (poza jednym i to był na chwile) to wprost mówi że będzie robił wszystko by miasto nie łożyło na Piasta – czyli Piast w czwartej/okręgówce – jak dobrze pójdzie. Zresztą postulat słuszny, ale kosztem Piasta. 2. Nie wspomne o panu Potockim, który siedzi w Warszawie i śmie mówić o uczciwej pracy – zgadnijcie gdzie pracuje od lat pan Potocki – jest urzędnikiem partyjnym takiej partii jak… Czytaj więcej »

Anonimowo
12 lat temu

Za 200 tys euro to ja tez chcę kupić. To przecież cena marnego domu jednorodzinnego.
I ten Wygoda faktycznie by za takie grosze wyprzedał nasze miejskie dobro?

nie z ciemnogrodu
nie z ciemnogrodu
11 lat temu

Zbychu W. to niech pigułami w Instytucie się zajmie by miały odpowiednie zarobki bo w piłę to mało kiedy grał w podstawówce..a potem to już wogóle i teraz na temat piasta zabiera głos.. nieporozumienie

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI