Kolorowo, pastelowo, nowocześnie – nowe sale na Politechnice

O tym, że Politechnika Śląska zmodernizuje sale audytoryjne na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki pisaliśmy na naszym portalu w styczniu. Dziś pokazujemy jak prawdopodobnie będą one wyglądały.

Projekt przebudowy został wybrany w otwartym konkursie architektonicznym. Trzy sale A, B i C, nie tylko zyskają nowoczesny image, ale będą też bardziej komfortowe i funkcjonalne.
Największa z nich – sala „A” , która może pomieścić 220 osób, będzie wykorzystywana jako wielofunkcyjna.
Aule B i C zaprojektowano na 160 miejsc.

Wszystkie, mają zbliżony wystrój plastyczny, z indywidualnym designem, którego motywem przewodnim jest zastosowanie „kodu kolorystycznego” ułatwiającego identyfikację sal.

Aule zostaną kompleksowo zmodernizowane i wyposażone w nowe instalacje oraz zaawansowany system multimedialny – w tym system tłumaczeń symultanicznych.

Przewidziano także strefę obsługującą – foyer dla audytoriów z indywidualnym, projektowanym na zamówienie wystrojem i wyposażeniem oraz salę historii rozwoju informatyki, uzupełniającą edukacyjne funkcje zespołu audytoryjnego.

Integralną częścią projektu jest stworzenie laboratorium wirtualnego latania.
Inwestycja realizowana przez Politechnikę Śląską w 85 proc jest finansowana z Europejskiego funduszu Rozwoju Regionalnego. Wartość projektu oszacowano na poziomie 12, 4 mln zł. Unijne wsparcie to ponad 10 mln zł
(nd)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gliwiczanin
gliwiczanin
12 lat temu

polibuda się zmienia i to zdecydowanie 🙂 jak studiowałem tam to było inaczej. Prof. Karbownik wyciąga ją na powierzchnie znów i dobrze

1988BaZyL
1988BaZyL
12 lat temu

Nie zgodzę się z gliwiczaninem. Nie sądzę żeby afery związane z piractwem i wyciekiem haseł służyły dobremu wizerunkowi uczelni.

dla tych, którzy się nie orientują:
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/451018,politechnika_slaska_pirackie_serce_europy.html
http://niebezpiecznik.pl/post/wyciekly-hasla-z-politechniki-slaskiej/

bella96
bella96
12 lat temu
Reply to  1988BaZyL

Dla niewtajemniczonych: JM Rektor poinformował Senat Politechniki, że żaden sprzęt Polibudy nie został „aresztowany” tak więc informacje pismaków są z palca wyssane. Jak widać minęło kilka miesięcy i sprawa zupełnie ucichła, bo Policja nic nie znalazła. Ot taki „czarny PR”.

P.

@gliwiczanin
@gliwiczanin
12 lat temu

remonty byly w planie od dawna a o prof Karbowniku i jego dzialalnosci jako rektora nie bede pisal, mam tylko nadzieje ze to pierwsza i ostatnia jego kadencja

Karbownik
Karbownik
12 lat temu

to arogancki typ!

Baśka
Baśka
12 lat temu
Reply to  Karbownik

Napiszę przewrotnie.
Jak w Gliwicach ktoś jest wybitny i robi dużo więcej niż powinien i ma nadzwyczajne mierzalne efekty swej pracy. Przypisuje mu się przydomek AROGANT. To juz nie pierwszy taki przypadek 🙂

???
???
12 lat temu

Arogancji czy nie , nie znam go , ale za jego kadencji buduje sie bardzo duzo i pieniedzy zewnetrznych PolSl dostaje mase .

tomek
tomek
12 lat temu

Karbownik jest OK. Grubo lepszy od poprzedników.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI