r e k l a m a


Koncert Bożonarodzeniowy „Popatrzcie na Gwiazdę”

Prezydent Miasta Gliwice Zygmunt Frankiewicz oraz Fundacja Gliwickiej Orkiestry Kameralnej zapraszają na Koncert Bożonarodzeniowy „Popatrzcie na Gwiazdę”. Koncert odbędzie się 15 grudnia o godz. 17.00, w kościele pw. Wszystkich Świętych w Gliwicach.

Koncert nawiązuje do tradycji muzycznych spotkań poprzedzających Święta Bożego Narodzenia które zaowocowały w literaturze muzycznej wieloma wspaniałymi arcydziełami. Ich twórcami są zarówno bardzo znani jak i czasem mniej znani kompozytorzy którzy tematy Bożego Narodzenia wkomponowali w bardzo zróżnicowane formy muzyczne. Dlatego w literaturze muzycznej na przestrzeni wieków znajdujemy zarówno małe formy kameralne jak i wielkie Oratoria o tej tematyce.
Ponieważ jednak nic tak bardzo nie tworzy klimatu Wigilijnego jak kolędy i pastorałki, większa część koncertu zawierać będzie właśnie nowe aranżacje kolęd w specjalnie przygotowanych opracowaniach na chór, orkiestrę oraz mezzosopran z towarzyszeniem orkiestry kameralnej.

Wspólnie z Gliwicką Orkiestrą Kameralną wystąpi Akademicki Chór Politechniki Śląskiej w Gliwicach pod dyr. Tomasza Giedwiłły oraz solistka Magdalena Spytek – Stankiewicz – mezzosopran.

W programie koncertu usłyszymy wybrane fragmenty utworów o tematyce bożonarodzeniowej w tym, m.in.:
Arcangelo Corelli – Concerto grosso na Boże Narodzenie Op.6 No. 8 g-moll
Giuseppe Torelli – Concerto grosso na Boże Narodzenie Op.8 No. 6 g-moll
Francesco Manfredini – Sinfonia na Boże Narodzenie Op.2 No. 12 D-dur
Jan Sebastian Bach – Aria „ Bereite dich Zion” z Oratorium na Boże Narodzenie BWV 248
opracowania kolęd i pastorałek w wersji na chór i orkiestrę oraz mezzosopran.

Dodatkowo koncert wzbogacą improwizacje kolędowe wykonywane na pozytywie przez Stanisława Pielczyka. Wstęp na koncert jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kapral
kapral
10 lat temu

Nie żebym był upierdliwy, ale kolędy to chyba się zaczyna śpiewać 25.12?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI