r e k l a m a


Koncert „Śpiewamy dla Pokoju”

Fundacja Chórtownia ma zaszczyt zaprosić Państwa na uroczysty koncert „Śpiewamy dla Pokoju”, który odbędzie się w Gliwicach w dniu 5 marca 2023 r. o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach przy ul. Ziemowita 17.

Koncert ten odbywa się w ramach międzynarodowego projektu THE CHILDREN SING FOR WORLD PEACE, w którym biorą udział muzycy z całego świata: młodzi Artyści ze szkoły Muzycznej w Kiszyniowie (Mołdawia) oraz w Odessie (Ukraina) z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu kameralnego instrumentalistów z Serbii, Austrii, Szwajcarii, Niemiec i Białorusi działającego pod nazwą „Mountain Silence”. W roli polskiego gospodarza wystąpi Chór Mieszany “Klaster” z Zabrza, skupiający chórzystów z całego regionu.

W repertuarze około półtoragodzinnego, wielowątkowego koncertu znajdą się utwory klasyczne, sakralne i rozrywkowe oraz pieśni o tematyce pokojowej w języku bengalskim (język wywodzący się z sanskrytu, który uważany jest za najstarszy język świata) i angielskim autorstwa Śri Chinmoya, pochodzącego z Indii humanisty, ambasadora pokoju działającego przez 37 lat przy ONZ i nominowanego do pokojowej nagrody Nobla. Śri Chinmoy tworzył liczne programy o tematyce pokojowej: koncerty, wystawy, wykłady, konferencje i spotkania członków Sekretariatu ONZ z ambasadorami i delegacjami z całego świata. Na koniec koncertu zabrzmi wykonany wspólnie przez wszystkich uczestników utwór „Modlitwa o pokój” autorstwa gliwiczanina Norberta Blachy.

Koncert w Gliwicach jest jednym z kilku na trasie tego międzynarodowego zespołu – pozostałe odbędą się w kilku innych miastach Polski.

Nazwa projektu: The Children Sing for World Peace

Organizatorzy:
Szkoła Muzyczna im. Eugena Doga w Kiszyniowie, Mołdawia
Szkoła Muzyczna im. Piotra Stolarskiego w Odessie, Ukraina
Fundacja Chórtownia – Gliwice
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach
Centrum Kultury “Victoria” – Gliwice

Partnerzy:
Maestro Śri Chinmoy Center
Stowarzyszenie Pod Blaszanym Kurem, Gliwice
MasterPeace Poland
Chór Mieszany Klaster

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI