Konstrukcje stalowe – efektywna inwestycja, która się opłaca

Branża budowlana wciąż szuka nowoczesnych rozwiązań, które rzeczywiście przyspieszają pracę, ale pozwalają też na osiągnięcie dobrych efektów. Zamiast tradycyjnego budownictwa można wykorzystać konstrukcje stalowe. Warto na ich temat dowiedzieć się więcej i poznać sposoby ich wykorzystania.

Konstrukcje stalowe – gdzie się je wykorzystuje?

Konstrukcje stalowe mogą być obiektami budowlanymi bądź częściami, których elementy nośne wykonane są właśnie ze stali. Na szeroką skalę wykorzystuje się je w przemyśle oraz budownictwie. Są trwałe, ale też niezwykle wytrzymałe i co istotne dają niemal nieograniczone możliwości dotyczące tworzenia projektów. Nie można też zapominać o tym, że ich koszt jest relatywnie niższy niż w przypadku tradycyjnego budownictwa, a przy tym czas realizacji inwestycji jest zdecydowanie krótszy. Konstrukcje stalowe można wykorzystać do budowy projektów małogabarytowych, wielkogabarytowych, obiektów przemysłowych, ale i elementów ciągów komunikacyjnych. Kluczem do sukcesu jest oczywiście znalezienie dobrej firmy, która wykona wszelkie prace. W ten sposób jeszcze bardziej można zmniejszyć koszty kapitałowe. 

AEC EC ADC CCADE

Od projektu aż po montaż, czyli jak znaleźć dobrą firmę

Szukając firmy, która zajmie się przygotowaniem konstrukcji stalowej, trzeba pamiętać jak ważna jest jakość, ale też efektywna praca. Decyzja o wykonaniu danej konstrukcji nie może być podejmowana pod wpływem impulsu. Dobra firma przygotuje pomiar, ale też skanowanie 3D. W ten prosty sposób inwestorzy od początku będą wiedzieć, jak cały obiekt będzie się prezentował. Wizualizacje 3D są więc niewątpliwie bardzo przydatne. Oczywiście nie można też zapominać, że modele przedstawiają nie tylko geometrię skanowanego obiektu, ale te całą architekturę i kolorystykę. Aby jeszcze bardziej obniżyć koszty inwestycji, ale też skrócić jej czas należy wykonać obliczenia wytrzymałościowe MES. Techniki pomiarowe z użyciem skanowania 3D mają zastosowanie nie tylko w przypadku budowy budynków wielkogabarytowych, ale i mniejszych konstrukcjach. Niezbędne jest jeszcze przygotowanie dokumentacji warsztatowej, ale i technologicznej, co również wpływa na efektywność pracy. Konstrukcje będą jeszcze przechodzić np. próby ciśnieniowe, ale nastąpi też przygotowanie podkonstrukcji trawersu oraz procedur podnoszenia. Dana konstrukcja objęta jest też procedurami testów obciążeniowych czy upadków. W ten prosty sposób oczywiście zwiększa się bezpieczeństwo obiektu. Dopiero potem można przejść do produkcji danych konstrukcji. Do wyboru są różne materiały. Standardowo stosuje się konstrukcje ze stali i aluminium. Jeżeli chce się jeszcze bardziej zwiększyć trwałość i odporność, to lepszym wyborem są konstrukcje ze stali nierdzewnej i kwasoodpornej. W niektórych przypadkach sprawdzają się konstrukcje z materiałów kompozytowych i konstrukcje hybrydowe. Kolejnym etapem jest już przygotowanie terenu i dokonanie wszelkich prac na placu budowy. Ten etap obejmuje również wprowadzenie zabezpieczeń, ale też ochronę środowiska. Nie można zapominać także, że dobra firma zadba o regularne dostawy zewnętrzne i pełną logistykę. Jeżeli szukacie firmy, która zajmie się kompleksowo konstrukcjami stalowymi od projektowania aż po montaż, to sprawdźcie ofertę na stronie: https://weldedstructures.eu. To doskonały wybór dla najbardziej wymagających.  

Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI