r e k l a m a


Kto kupi studencką chatkę?

spot_img
r e k l a m a

Można kupić kawałek historii Politechniki czyli Skalankę – studencką chatkę w Rajczy.

Uczelnia wystawiła nieruchomość na przetarg. Cena wywoławcza to 86 tys. zł. Weekendowe wyjazdy do studenckiej chatki to był nieodłączny element studenckiego życia. Spartańskie warunki nie przeszkadzały nikomu, mało tego, nadawały pobytowi wyjątkowy klimat.

Własną chatkę posiadał każdy wydział Uczelni. Teraz Politechnika Śląska chce sprzedać obiekt położony w Zwardoniu, w gminie Rajcza.

Na działce o powierzchni prawie 1300 m. kw. stoi studencka chatka turystyczna z przybudówką. SKALANKA bo tak się nazywa chatka została zbudowana około 1930 roku. To piętrowy budynek z werandą. Jest on częściowo podpiwniczona, ma użytkowe poddasze. Powierzchnia użytkowa wynosi 120 m2.


W środku jest kilka pokoi, z czego większość to tzw. lotniska. Może pomieścić ok. 50 osób w dogodnych warunkach. Z werandy rozciąga się wspaniały widok na Pilsko (1557 m n.p.m.), Wielki Rachowiec (954 m n.p.m.), Muncul (1368 m n.p.m.), Oźną (952 m n.p.m.) i dolinę Soli.

Na oferty Politechnika czeka do 26 października.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PanAtom
PanAtom
12 lat temu

Ta chatka jest w Zwardoniu a nie w Rajczy

hmik
hmik
12 lat temu

Ano trochę nieścisły ten wpis

eM-Pe
eM-Pe
12 lat temu

Zwardoń do wieś w gminie Rajcza tzn, że sprawy urzędowe mieszkańcy Zwardonia załatwiają w urzędzie gminy Rajcza. To takie Trachy w gminie Sośnicowice.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI