r e k l a m a


Matury czas zacząć. Dziś język polski

spot_img
r e k l a m a

Dziś o godzinie 9.00 rozpoczną się tegoroczne matury.

Jako pierwszy zdawany będzie egzamin z języka polskiego. Maturzyści musza przystąpić do trzech egzaminów – z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego; wybrać można między: angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, rosyjskim lub włoskim. Egzaminy z tych przedmiotów są obowiązkowe na poziomie podstawowym.

Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym.

Obowiązkowo również należy podejść do dwóch egzaminów ustnych tj. z języka polskie oraz języka obcego nowożytnego.

Ponadto maturzysta może zdawać przedmioty dodatkowe (na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym) tj. biologia, chemia, fizyka i astronomia, geografia, historia, historia muzyki, historia sztuki, matematyka, wiedza o społeczeństwie, wiedza o tańcu, filozofia, informatyka oraz język łaciński i kultura antyczna.

Osoby ze szkół mniejszości narodowych mają obowiązek zdawania jeszcze matury z języka narodowego.

Czas trwania egzaminu zależy od poziomu i tak egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym trwa 170 minut natomiast na poziomie rozszerzonym – 180 minut, egzamin z języka obcego odpowiednio 120 lub 190 minut.

Egzaminy pisemne będą odbywać się przed i po południu – o godzinie 9.00 i o 14.00. Matura zakończy się 25 maja 2012 egzaminami przedmiotów w języku obcym.

Abiturient, który zdobędzie minimum 30% punktów z każdego zdawanego obowiązkowego przedmiotu – zda egzamin maturalny. Maturzysta, który nie zda jednego z egzaminów, ma prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono na 21 sierpnia, a ustnych – w dniach 20-24 sierpnia.

(insilesia.pl)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
maturatobzdura
maturatobzdura
11 lat temu

ww

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI