r e k l a m a


Mecz Piasta z Widzewem zobaczy tylko 1000 kibiców

Zła wiadomość dla kibiców gliwickiego Piasta.

Na mecz Pucharu Polski z Widzewem Łódź wejdzie tylko 1000 kibiców. Ustawa o imprezach masowych nakazuje zgłoszenie imprezy nie później niż na 30 dni przed planowanym terminem jej rozpoczęcia. – Nie mieliśmy szans zgłosić imprezy w terminie, bo dopiero 1 sierpnia dowiedzieliśmy się z kim będziemy grali. W przypadku meczu trzeba policji podać dokładną datę spotkania i przeciwnika. Dodam tylko, że Polkowice, Warta Poznań i Zawisza Bydgoszcz zgłosili swoje mecze dokładnie w tym samym czasie, co my i nie było problemu z uzyskaniem pozwolenia na udział wszystkich kibiców – mówi w rozmowie z infogliwice.pl Przemysław Plisz, rzecznik prasowy Piasta Gliwice.

Brak opinii policji uniemożliwia prezydentowi miasta wydanie zgody na organizację imprezy masowej.

Głos w sprawie zabrał także komendant gliwickiej policji. Poniżej treść oświadczenia insp. Krzysztofa Sowuli.

W wielu mediach pojawiły się krytyczne artykuły dotyczące braku opinii o możliwości zorganizowania imprezy masowej, meczu w ramach Pucharu Polski pomiędzy Piastem Gliwice a Widzewem Łódź. Prezes Piasta całą winą obarcza gliwicką policję, a w rzeczywistości wina ta spoczywa gdzie indziej.
W dniu 10 lipca br. do gliwickiej komendy wpłynął wniosek o wydanie opinii na przeprowadzenie imprez masowych sportowych – meczów piłki nożnej organizowanych przez Gliwicki Klub Sportowy PIAST S.A. w okresie od 5.11.2011 roku do 31.05.2012 roku w rozgrywkach I ligi, gdy wszystkim wiadomo już było, że nasz klub będzie grał w Ekstraklasie. Natychmiast wystąpiliśmy do władz klubu z prośbą o sprostowanie tych i wielu innych błędów formalnych przekazanego wniosku. Zarząd GKS Piast S.A. w poprawionym i uzupełnionym wniosku w ogóle nie odniósł się do rozgrywek w ramach „Pucharu Polski”. Policja w ramach swoich uprawnień z zachowaniem terminów ustawowych w dniu 20 lipca 2012 roku wydała i przekazała uprawnionym organom opinię dotyczącą organizowania imprez masowych w ramach rozgrywek Ekstraklasy.
W dniu 6 sierpnia 2012 roku Prezes GKS PIAST S.A. poprosił o rozszerzenie wydanej już opinii dotyczącej rozgrywek w Ekstraklasie o mecz w ramach Pucharu Polski z Widzewem Łódź.
Sprawa rozgrywek w ramach Pucharu Polski nie była przedmiotem złożonego wcześniej wniosku, w związku z tym nie była brana wcześniej pod uwagę. Wydanie opinii na wymieniony mecz było niemożliwe ze względu na terminy jakie nałożył ustawodawca w art. 25 i 26 ustawy z dnia 20.03.2009 roku „O bezpieczeństwie imprez masowych” na każdego organizatora imprezy masowej, by nie później niż na 30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia imprezy masowej wystąpił on do właściwego miejscowo komendanta miejskiego Policji z wnioskiem o wydanie opinii o niezbędnej ilości sił i środków potrzebnych do zabezpieczenia imprezy masowej oraz przewidywanych zagrożeniach.
Mając na uwadze powyższe informacje wydanie opinii z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa przez organ administracji rządowej nie jest możliwe.

Komendant Miejski Policji w Gliwicach
insp. mgr Krzysztof Sowula

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

20 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
antyfan
antyfan
11 lat temu

Zawsze i wszedzie, policja………..!

rychu
rychu
11 lat temu

Panie Miejski Komendancie w odpowiedzi na pana odpowiedź, muszę jako kibic z ponad czterdziestoletnim stażem poinformować pana że ze strony kibiców nie będzie żadnego zagrożenia. Spokojnie można wydać zgodę. Niech spojrzy pan na komendantów Bydgoszczy, Poznania i Polkowic, żaden z nich nie patrzył na terminy, i mógł naruszyć prawo. Śmiem twierdzić, że jako Rybniczanin, jest pan fanem Górnika i robi pan na złość nam Gliwiczanom już na samym początku kariery w naszym mieście. Przykre, ale prawdziwe.Niech pan nie będzie bardziej papieskim od papieża i podejdzie do sprawy po ludzku, jak zrobili to pana koledzy po fachu z w/w miast.

ccc
ccc
11 lat temu
Reply to  rychu

dokładnie rychu, żabka i tyle w temacie… ;/ najwyżej spotkamy sie pod stadionem :] „To Co Jest W Nas…!!!”

Łabędzianin
Łabędzianin
11 lat temu
Reply to  rychu

Jesteś najlepszy w temacie kopiuj/ wklej.A poza tym wszędzie kompleks Górnika straszne.

Gliwiczanin
Gliwiczanin
11 lat temu
Reply to  rychu

Rychu ale komendanta to nie inetresuje bo on jest krolem lasu jak zajczek.Zenada ze na takich ludzi ida nasze podatki jak taka policja

Adler
Adler
11 lat temu

No to Piast pojechał po bandzie. Nie wiedzieli, że będą grać w PP?

panek
panek
11 lat temu
Reply to  Adler

Czytaj ze zrozumieniem. ” Nie mieliśmy szans zgłosić imprezy w terminie, bo dopiero 1 sierpnia dowiedzieliśmy się z kim będziemy grali. W przypadku meczu trzeba policji podać >>>>>dokładną datę spotkania i przeciwnika<<<<<<. Dodam tylko, że Polkowice, Warta Poznań i Zawisza Bydgoszcz zgłosili swoje mecze dokładnie w tym samym czasie, co my i nie było problemu z uzyskaniem pozwolenia na udział wszystkich kibiców – mówi w rozmowie z infogliwice.pl Przemysław Plisz, rzecznik prasowy Piasta Gliwice."

krzychu
krzychu
11 lat temu
Reply to  panek

Nie trzeba podawać przeciwnika, można to obejść tak jak zrobiły to własnie te kluby a także Ruch Chorzów – podali terminy rozgrywek a przeciwnika uzupełnili po losowaniu, a Piast to nawet nie pamiętał że awansował do ekstraklasy – nic tylko się uśmiać.

Miro
Miro
11 lat temu

Miejsce zamieszkania determinuje bycie fanem drużyny futbolowej bądź innej? Rychu zastanów się. Swoją drogą ciekawe jak wyglądał ten rzeczony wniosek. Czytam sobie tą „ustawkę” 😉 o tych imprezach i myślę, że miejscowy komendant miejski/powiatowy ma obowiązek wydać opinię i jak pisze wydał. Czyli był wniosek na ekstraklasę i dostał klub opinię a wiemy, że pierwszy mecz z żabkami i może się dziać. Nie dostał na puchar. Dlaczego? Coś mi się widzi, że nie wystąpili z wnioskiem na puchar a teraz kręcą. A policji zawsze i wszędzie się należy… Chłopaki do bicia.

MTT_PG
MTT_PG
11 lat temu

Wiadomo – kasa będzie taka sama a o ile roboty mniej jak tylko 1000 ludzi.

colo
colo
11 lat temu

I wszystko w temacie. Zarząd klubu jak zwykle myśli tylko o kasie dla siebie i reszte ma w nosie. Nie mogli od razu napisać o extraklase i pucharowe? Coi stało na przeszkodzie? Najłatwiej zwalić wine na innych. Coś słabą pamięć macie – przypomnijcie sobie ile razy pan prezes dawał ciała a potem próbował to odkręcać…. Żenada! Za to bierze grubą kasę a teraz udaje greka….

rychu
rychu
11 lat temu

Miro popatrz na wymienione miasta, tam też wnioski były składane późno, po terminie i dostali zgodę. Trzeba tylko odrobinę dobrej woli i można wszystko. Nawiasem mówiąc jakie może być zagrożenie na tym meczu, zrozumiałbym, gdyby to był co najmniej półfinał PP.

Gliwiczanin
Gliwiczanin
11 lat temu

policja msci sie za to ze zarzad Piasta nie pozowlil na prowokacje policji w pamietnym meczu z Ruchem Radzionków i potem pozwolil na swietowanie na rynku.Tylko ze policja zapomina ze to nie czasy komuny i ze zyje z podatków Gliwiczan.I ich psim obowiazkiem jest zapewnic bezpieczenswto miejskiego klubu z miasta ktorego dostaja kase.Wiec panowie z Rynika i Chorzowa bo jak wy przyszliscie to zaczely sie problemy sztucznie przez was robione.Jakos dziwnie.Wiec to wasza wina komendancie i zastepco i zla wola.Panie Frankiewicz czas porozmawiac z nimi jako Pana podwłądnymi

antyfan
antyfan
11 lat temu

No to na „ch” nam najbezpieczniejszy stadion na Śląsku, skoro, byle rybniczanim może nam go zamknąć kiedy tylko chce ?

tekendo
tekendo
11 lat temu
Reply to  antyfan

A co się dziwisz jak komendantem od niedawna jest koleś z Rybnika… zresztą każdy wie co się działo po meczu z Zawiszą po nieudolności zastępcy komendanta (który w tym okresie zaczynał pracę w gliwickiej policji), przez nieudolność dowodzących spora grupa kibiców Zawiszy „poszła” sobie po meczu swoimi drogami dewastując auta które napotkali po drodze, czemu policja tylko się przyglądała a wręcz przez dłuższy moment udawała iż nic się nie dzieje, mimo że mieszkańcy, normalni kibice Piasta przeżywali chwile grozy na Podlesiu. Po 15-20 minutach udało się mundurowym trochę opanować sytuację, dodatkowo wezwano posiłki z Katowic, w tym momencie kibice Piasta… Czytaj więcej »

Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

Hugo Wraca Do Polsatu

Mójnick
Mójnick
11 lat temu

To na pewno wina Franka!! Niech referendyści to wykorzystają przeciw niemu!!

Łabędy
Łabędy
11 lat temu

Policja znów pokazuje swoje JA, na czele ze swoim komendantem, ale my kibice wierzymy tylko w PIAST.

zocha
zocha
11 lat temu

policja tu policja tam policja ******.. zrobi nam:P

Gliwiczanin
Gliwiczanin
11 lat temu

Panie rzeczniku policji ups milicji.Dlaczego w innych miastach nie musieli miec 30 dni?.Zalosne to tlumaczenie.Ps Dlaczego nie ma patroli na ulicach?.Szykujecie sie na kibiców a bandyci na ulich moga bezkarnie zaczepiac przechodniów?.Tak latwiej co?.A gdzie wasz honor o ile go macie

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI