Chcieli zastrzelić… przystanek

Niecodzienny sposób dewastacji przystanku.

Zazwyczaj wandale wybijają przystankowe szyby koszami na śmieci, nogami i kostką brukową. Zatrzymana w sobotę trójka miała jednak fantazję. 23 czerwca, po godzinie 23.00 na ul. Tarnogórskiej funkcjonariusze komendy miejskiej policji zatrzymali dwóch 18-latków oraz 19-latka, którzy zdewastowali przystanek autobusowy.

Młodzi mężczyźni ostrzelali wiatę z pistoletu pneumatycznego. Trwa szacowanie strat. Postępowanie w sprawie prowadzi II komisariat. Zatrzymani są mieszkańcami Gliwic.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tigra 82
tigra 82
10 lat temu

szczyt glupoty.

egon
egon
10 lat temu

Złapać ,wpuscic ******* i strzelic w stope niech poczuja.

b
b
10 lat temu

Co za kraj…. a po pierwsze pytanie skąd oni mieli pistolet?

odpowiedź
odpowiedź
10 lat temu
Reply to  b

Oh jej, miał broń! Ale z kąd? Prawdopodobnie ze sklepu gdyż broń pneumatyczna nie podlega pozwoleniom.

Adi
Adi
10 lat temu

Kupili w sklepie. Też możesz sobie kupić pneumatyczny bez żadnych zezwoleń. Do pracy przymusowej z takimi i niech odpracują swoje winy.

PLK
PLK
10 lat temu

Niech miasto trochę zainwestuje w jakieś programy dla tej młodzieży n.p. w sport i kulturę (kluby młodzieżowe). Wystarczy wynająć trenerów i udostępnić na osiedlach jakieś lokale na kluby młodzieżowe.
Jak dla mnie to oni się nudzą i czują też pewnie wykluczeni. Skoro są wydawane nie małe pieniądze na biblioteki to co najmniej taka sama kwota powinna iść na młodzież.
Z drugiej strony kościół powinien też odstawić specjalnych kapelanów dla tzw. kiboli zamiast organizować tylko duszpasterstwa akademickie!

Marx
Marx
10 lat temu
Reply to  PLK

w kapelanów dla kiboli to nie wierzę 😀 a kluby sportowe nie są chętne aby szkolić podstarzałych palaczy i pijaków. A niestety spora grupa (nie wszyscy) kiboli to już ludzie w wieku dojrzałym, którzy organizm mają zniszczony używkami i na sport dla nich jest już zdecydowanie za późno (chyba że curling albo kręgle, bo na szachy też nie ma szans…). Jedyne co potrafią to drzeć mordę do północy i chlać piwsko. To są ludzie straceni i jakiekolwiek wydawanie kasy na nich nie ma sensu. Trzeba inwestować w młodzież np zwiększając liczbę godzin WF.

wtyczka
wtyczka
10 lat temu
Reply to  Marx

no faktycznie podstarzałych… 18 i 19 lat

Marx
Marx
10 lat temu
Reply to  wtyczka

jak w wieku 18 lat chcesz zaczynać karierę sportową to życzę powodzenia…

PLK
PLK
10 lat temu
Reply to  Marx

Nigdzie nie było mowy o „karierze”

PLK
PLK
10 lat temu
Reply to  Marx

Że kluby sportowe „nie są skore do szkolenia” to akurat nie jest żadna nowość!
Dobrze to widać po „sukcesach” polskiej reprezentacji na euro 2012.
Wszystko o jakości, poziomie intelektualnym i kulturze osobistej działaczy sportowych chyba mówi aktualny zarząd PZPN.
Można śmiało powiedzieć: jaki kraj taki sport.

Barka
Barka
10 lat temu

Na ich koszt remont przystanku ,a jak nie pracują to kosztami obciążyć rodziców.A trzem dzielnym młodzieńcom przydzielić prace społeczne.

zwykły mieszkaniec
zwykły mieszkaniec
10 lat temu

Szkoda, że sobie w łeb nie strzelili !

kdkdkd
kdkdkd
10 lat temu

Doooooooooooooooooooobrze ! Polać IM !

Maly
Maly
10 lat temu

Co odrazu obrażacie mlodych ludzi. Dziwicie sie ze tak robia ale co sie w tym kraju wyrabia to nikt nie widzi jak rząd okrada ludzi na grube miliony dziennie a tacy ludzie ktorzy niszcza mienie to porpostu gniew przeciwko wladzy i walka z systemem .

PLK
PLK
10 lat temu
Reply to  Maly

Moim zdaniem ta młodzież jest najmniej winna sytuacji w kraju. Ale jak widać ciemny lud łatwo poszczuć na kiboli, wandali itp. natomiast autorzy wielomilionowych czy nawet miliardowych przekrętów jakoś nie budzą takiej agresji w społeczeństwie.
Widocznie zniszczenie mienia publicznego wartości kilku tysięcy złotych jest przestępstwem natomiast zrobienie tego samego na skala kilkuset milionów, nie.
PS
Być może jak by te budki przystankowe nie były tak brzydkie i tandetne to by ich nie niszczono z takim zapałem. Nawet w Zabrzu mają ładniejsze wiaty.

mistrzunio
mistrzunio
10 lat temu

cieszę się, że widuje coraz częstsze patrole na sztabu. Niech zamkną tą całą hołotę.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI