Minister Nowak ma w głębokim poważaniu sprawę bezpłatności autostrad?

Jakiś czas temu Gazeta Wyborcza informowała o planowanej wizycie ministra transportu na Śląsku.

Próbowaliśmy potwierdzić te informacje w biurze prasowym ministra, niestety, do dziś nie doczekaliśmy się odpowiedzi. Tymczasem GW pisze, że oddala się termin wspomnianej wizyty. Minister miał być w lutym, podobno przyjedzie w marcu, a i to nie jest pewne. Wyłączenie z opłat śląskich odcinków A4 i A1 staje się coraz mniej realne.

Rząd obiecywał, że przejazd autostradowymi obwodnicami miast będzie bezpłatny i miał wprowadzić tzw. bilet zerowy. Tymczasem okazuje się, że nie dotrzymał danego słowa.

W Gliwicach powstały punkty poboru opłat za przejazd autostradą A4 i wszystko wskazuje na to, że za przejazd 16-kilometrowym odcinkiem od węzła Gliwice-Sośnica do węzła Gliwice-Kleszczów będziemy płacić.

Cały odcinek biegnący przez konurbację górnośląską ma być bezpłatny, tak więc dlaczego gliwiczanie mieliby być gorsi i za przejazd swoim odcinkiem płacić?

Śląscy samorządowcy mieli nadzieję, że jeszcze w lutym przynajmniej część niejasności wokół tej sprawy się wyjaśni, bo nasz region miał odwiedzić Sławomir Nowak, minister infrastruktury.

Okazuje się jednak, że minister teraz nie przyjedzie.

Jego wizyty możemy spodziewać się dopiero w marcu. – Niestety nie ma jeszcze konkretnej daty. W grę wchodzi marzec – przyznaje Gazecie Wyborczej Marek Krząkała, poseł Platformy Obywatelskiej.

Gazeta Wyborcza dowiedziała się, że nawet jeżeli minister zawita na Śląsk, to spotka się jedynie z posłami PO. Dyskusja w szerszym gronie samorządowców nie jest podobno przewidziana.

Zobacz też:

Posłowie, ministrowie i samorządowcy: Autostrada musi być bezpłatna (TV)
Będziemy płacić za przejazd autostradą? „Mam nadzieję, że to tylko bałagan” (TV)

(źródło: Gazeta Wyborcza/fot. transport.gov.pl)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
11 lat temu

mówiłem żeby nie głosować na PO ani w kraju ani w Gliwicach bo to tylko i wyłącznie ZŁO

Piotrulek
Piotrulek
11 lat temu

Ale to żadna nowość,ze rząd i premier wraz z ministrami wypina się na powiaty,pytanie jest inne, gdzie był Prezydent Frankiewicz i jego świta,gdy trzeba było walczyć o racje i przywileje mieszkańców naszego miasta?? Bo to co on teraz robi to jak zwykle czysta kpina w jego wydaniu…

lol
lol
11 lat temu

a PiS to Prawo istnych s!!!!!!!!!!!!!!!

White Thor
White Thor
11 lat temu

a co za różnica PO czy PiS, jedni i drudzy buraki po jednych pieniądzach, socjaliści i tyle-jedynie, to ci mniejsi mają brzydsze mordy

Martin
Martin
11 lat temu
Reply to  White Thor

Socjaliści? Chyba coś ci się pomieszało. Gdyby to byli socjaliści, to Polakom żyło by się lepiej.

kop
kop
11 lat temu

Kiedy politycy będą odpowiadali za KŁAMSTWA?? Mam gdzieś czy ten odcinek będzie płatny, ale jaki jest sens i logika pobierania akurat opłat do węzła Sośnica?? Jak już nie mogło być bezpłatnego odcinka od Kleszczowa to przynajmniej od Ostropy powinn być.

Nick
Nick
11 lat temu

FRANKIEWICZ ODEZWIJ SIĘ !!!Wyborcy czekają.

lol
lol
11 lat temu

czyli jak PO i PIS to POPIS

usafajs
usafajs
11 lat temu

A co ma do tego PO? To bisnes Gdyby przez Wasze pole przechodziła autostrada oddalibyście je za darmo? Na pewno nie a jakby Was zmuszono tobyście się darli w niebo głosy. Nowak ma takie prawo i tyle. A że to prawo zrówna Gliwice z wiochą to inna sprawa. Sprawa nasza z Frankiewiczem i jego ludźmi. On dużo gada osobą poniżej ale bardzo skutecznie http://www.itv.gliwice.pl/artykul.php?id=1312 3 lata temu Ale klękam i wymiękam przed NIM. Poważnie się poddaję . Mam zero szans dla swoich racji przy tych ludziach. Nikt nie jest tak dobry jak ten człowiek i takich ludzi ma Frankiewicz. A… Czytaj więcej »

zadaje pytanie
zadaje pytanie
11 lat temu

Co w tej sprawie zrobił Zbigniew Wygoda, Jan Kaźmierczak, Borys Budka, Andrzej Gałażewski, Krystyna Szumilas, Dominik Dragon i inni prominentni członkowie Platformy Obywatelskiej czyli partii która nam to funduje?

antygłupol
antygłupol
11 lat temu

To są efekty mianowania trzydziestoparoletnich gówniarzy na stanowiska ministerialne. Skąd ten burak ma się na tym znać . Wychodzi z niego gówniarska buta

bocian
bocian
11 lat temu
Reply to  antygłupol

Nowak nie jest taki znowu młody – ma 37 lat, czyli rok mniej niż miał Frankiewicz, gdy został prezydentem miasta.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI