spot_img


Morawiecki i Kaczyński jadą do Kijowa

Premier Polski Mateusz Morawiecki oraz wicepremier Jarosław Kaczyński pojadą dzisiaj do Kijowa.

„Jadą jako reprezentanci Rady Europejskiej” – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

W składzie delegacji jest także premier Czech oraz premier Słowenii.

„Europa musi dać silny sygnał dla pokoju! W porozumieniu z przewodniczącym RE i przewodniczącą KE, premier Mateusz Morawiecki , wicepremier Jarosław Kaczyński, premier Czech Peter Fiala i premier Słowenii Janez Janša udają się właśnie do Kijowa na spotkanie z najwyższymi władzami Ukrainy” – poinformował na Twitterze rzecznik rządu.

Politycy na miejscu spotkają się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem. „Celem wizyty jest potwierdzenie jednoznacznego poparcia całej Unii Europejskiej dla suwerenności i niepodległości Ukrainy oraz przedstawienie szerokiego pakietu wsparcia dla państwa i społeczeństwa ukraińskiego” – czytamy w komunikacie.

„O wizycie delegacji poinformowana jest społeczność międzynarodowa za pośrednictwem organizacji międzynarodowych, w tym ONZ” – dodano.

„Dziś, w 20 dniu zbrodniczej agresji Putina na Ukrainę, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierem Czech Petr Fiala oraz premierem Słowenii Janez Janša jedziemy do Kijowa, by pokazać Ukraińcom naszą solidarność.
“Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę.”
Tak 14 lat temu mówił ś.p. Lech Kaczyński w stolicy Gruzji, Tbilisi, podczas rosyjskiej inwazji na ten kraj. Jego wizyta zmieniła wtedy percepcję tej wojny, a wielki akt odwagi dodał ducha Gruzinom i jest do dziś wspominany na całym świecie.
Udajemy się tam w porozumieniu z Unią Europejską, a o wizycie poinformowani są przewodniczący Council of the European Union Charles MICHEL, szefowa European Commission Ursula von der Leyen oraz United Nations.
W tak przełomowych dla świata chwilach naszym obowiązkiem jest być tam, gdzie wykuwa się historia. Bo nie chodzi o nas, tylko o przyszłość naszych dzieci, które zasługują, by żyć w świecie wolnym od tyranii” – napisał na Facebooku Morawiecki.
fot. Krystian Maj / KPRM

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Prawda
Prawda
2 miesięcy temu

Te dwa ludzie jeszcze nasz kraj do wojny doprowadza.

Covid
Covid
2 miesięcy temu

oby wyszło to na LEPSZE!

Powodzenia!

P.S. nie lubię Pis ani Po ani Przed…kibicowac jednak im trzeba/wypada.

REALISTA
REALISTA
2 miesięcy temu
Reply to  Covid

Oni nie maja zadnego znaczenia a machaja szabelka na nasza niekorzysc. Stronami rozmowy sa tylko USA,Niemcy(unia),Rosja i Chiny. I TYLE W TEMACIE.

Covid
Covid
2 miesięcy temu
Reply to  REALISTA

maju czy niemaju, kibicować wypada…Aaa nie wypada być źle nastawionym.

Raczej nie jadą zapisać się do Legii.

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI